Lajme Archives - Lexo.al

Teksa ka përfunduar dëshminë e dhënë para Gjykatës së Krimeve të Rënda, kundër Emiljano Shullazit dhe tre shokëve të tij, biznesmeni Ylvi Beqja,ka depozituar një kallëzim të dytë kundër Shullazit dhe Gilmando Danit, por...

Nga Spartak Ngjela Eduard Selami doli në Zerin e Amerikës për konkurimin e tij si kandidat në garën për kryetar të Partisë Demokratike. Politika aktuale amerikane e zgjodhi preferencën e vet: Eduard Selamin ajo e pret...

Ministri i Brendshëm francez  Gérard Collomb ka mbështetur planin e shtetit shqiptar për luftën kundër emigracionit të paligjshëm. Collomb e ka thënë këtë gjatë takimit me ministrin e Jashtëm Bushati.

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve, Jonuz Musliu tha sot në një takim me anëtarët e Komisionit për monitorimin e Këshillit të Evropës në Bujanoc, se Serbia mund të bëjë përparim drejt Bashkimit Evropian,...

Kur takon e njeh nga afër të afërmit e djaloshit 24-vjeçar Bejanim Ferati, e kupton fort mirë pse akti i tij nuk ka qenë thjesht një rastësi. Tashmë po mbushet java nga ikja e tetovarit...

Policia ka parandaluar një konflikt mes disa banorëve të Kurbinit për për rrjetin e ujësjellësit. Me datë 20.07.2017, nga shërbimet policore të Komisariatit të Policisë Kurbin, falë ndërhyrjes në kohë, është bërë e mundur parandalimi...

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar shkarkimin nga detyra të Drejtorit të Tatimeve të Lezhës gjatë takimit me qytetarët, pasi është denoncuar nga një djalë i ri biznesmen. Ai foli i pari në dëgjesën e Ramës...

Turi i dëgjesave për bashkëqeverisjen me qytetarët, i paprecedentë në politikën shqiptare, ka bërë që deputetët socialistë të lënë mënjanë pushimet e verës për takimet intensive me votuesit e tyre. Por një nga personazhet që...

Pjesëmarrja ose jo e Listës Serbe në Qeverinë e ardhshme të Kosovës, do të varet nga plotësimi i kërkesave të këtij subjekti politik, thotë shefi i Zyrës për marrëdhënie me media i Listës Serbe,...

Drejtori i ALUIZNI-t, Artan Lame, ka replikuar me ish-ministrin e Drejtësisë, Ylli Manjani, për rastin e shkrirjes së ALUIZNI-t në Berat. “Mirë drejtor mavrinë,po me zyrën e ALUIZNIT çpate o Lame?!Ju bëri çorap plaka mediatike,...