Lajme Archives - Lexo.al

Në Samitin e NATO-s në Bruksel, kryeministri Edi Rama është fotografuar duke biseduar edhe me presidentin e ri francez, Emmanuel Macron. Rama është fotografuar duke e “këshilluar” Macron, ndërkohë që ky i fundit buzëqesh. Kryeministri shqiptar...

Duket se ish-kryeministri Sali Berisha nuk njeh limite sa i përket sulmeve që kryen ndaj kundërshtarëve të tij politikë. Së fundmi ai është duke praktikuar disa metoda për të deformuar fotografitë e personazheve të ndryshëm...

Rodolf Merolli nga fshati Vloçisht ka denoncuar në polici efektivin Artan Lilollari dhe shefin e Krimeve të Komisariatit Ilir Hamza, pasi pretendon se këta të fundit kanë ushtruar dhunë fizike mbi të. Merolli dyshohet si...

Hoyt Brian Yee ka qenë dje në Beograd fiks me një intensitet kohor të njëtë me vizitat që ka zhvilluar në Kosovë, Shkup dhe Tiranë; vizita këto me rezultat të sukseshëm që sollën mbylljen...

Nga Spartak Ngjela/ Janë të trembura te dyja palët dhe duan që më ujdinë mes tyre, t’i shpëtojnë ndëshkimit… Kështu më shkruajnë shumë individë që i ka mërzitur marrëveshja për krijimin e një qeverie të përbashkët...

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç gjatë takimit të djeshëm që u mbajt në Bruksel në nivel Kryeministrash të Ballkanit Perëndimor ka thënë se kandidati për kryeministër i Kosovës, Ramush Haradinaj me siguri do ta...

Një burrë i pastrehë është ofruar në ndihmë të të plagosurve nga sulmi terrorist i së hënës në Manchester. Stephen Jones, 35 vjeç ishte duke fjetur afër sallës së koncertit ku këndoi Ariana Grande kur...

Protestojnë banorët e fshatit Hardhishtë të Shijakut për rrugën e cila sipas tyre po ndërtohet pa kriter. Ndryshe nga herët e tjera ku banorët protestonin për mosprishjen e avllive dhe banesave të tyre, sot ata  ...

Përfaqësuesja e BE për Politikën e Jashtme, Federica Mogherini takoi mbrëmë në Bruksel liderët e vendeve të Ballkanit. Një takim përgatitor për samitin e Triestes dhe shans për shqyrtimin e perspektivës evropiane. Shqipëria dhe Kosova...

Policia dhe Prokuroria kanë në dorë të dhëna për vrasësin e Artan Cukut. Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se ngjarja ka marrë një dinamikë tjetër për shkak se në disa rroba të...