Gjykata Kushtetuese rrëzon PD, deputetit socialist nuk i hiqet mandati

0
Deputeti i PS, Rakip Suli, duke folur gjate nje seance parlamentare, ku eshte ku eshte diskutuar per dy nismat ligjore te propozuara nga Partia Demokratike per amendamentet per ndryshimin e ligjit te dekriminalizimit dhe te ligjit per funksionimin e komisioneve hetimore parlamentare. /r/n/r/nLawmaker, Rakip Suli, speaks during a parliamentary session.

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për t’i hequr mandatin deputetit të Partisë Socialiste Rakip Suli.

PD e quajti të papajtueshëm mandatin e deputetit Suli me pretendimin se ka përfituar fonde publike. Por, Kushtetuesja rrëzoi këtë kërkesë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU