durres Archives - Lexo.al
Etiketimet Postime të etiketuara me "durres"

Etiketa: durres

Pas lajmit se Prokuroria e Përgjithshëm ka nisur procedimin penal në adresë të tre gjyqtarëve, të Gjykatës së Apelit Durrës, ka reaguar për BIRN,...

Një treshe gjyqtarësh nga Durrësi janë nën hetim për korrupsion pasiv, pasi dyshohen se kanë përfituar një udhëtim për të parë ndeshjen Real Madrid...

Përkundër rritjes së temperaturave, lagje të ndryshme në qytetin e Durrësit vijojnë të kenë probleme në furnizimin me ujë të pijshëm. Si pasojë e mungesës...

Specialistët e Seksionit për Korrupsionin në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë Bekim Bajraktari 24 vjeç, banues në Shkodër. Sipas policisë, 24 vjeçari...

Dorëzimi i armëve vullnetarisht vijon edhe në qytetin e Durrësit. Pas hyrjes në fuqi të ligjit i cili "amniston" armbëmbajtësit pa leje me qëllim që...

Qytetarët e Durrësit janë habitur kur nnë bregdet kanë parë disa krijesa të çuditshme. Fotot e tyre tashmë janë shpërndarë me shpejtësi dhe shumë persona...

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e bregdetar të Durrësit. Mësohet se një automjet është përplasur me një motor...

Përballë me kangjellat e terminalit të trag eteve, në krah të rrugës së re të portit të Durrësit është ndërtuar një barakë prej druri...

Ministri i Transporteve, Sokol Dervishaj ka qenë për inspektim në autostradën Tiranë-Durrës. Dervishaj ka bërë me dije se kalueshmëria është optimale dhe se rruga...

Mbrëmjen e sotme bora nuk ka kursyer as kryeqytetin. Rreth orës 20:00 të mbrëmjes qytetarët e Tiranës kanë mundur të shohin flokët e parë...