Lajmi i fundit Archives - Lexo.al
Etiketimet Postime të etiketuara me "Lajmi i fundit"

Etiketa: Lajmi i fundit

Policia greke ka sekuestruar 135 kilogram marijuanë e fshehur në një furgon të ngarkuar me gurë, ndërsa në pranga ka rënë shoferi shqiptar rreth...

Një çift emigrantësh kanë përfunduar pas hekurave pasi u kapën me 51 kg marijuanë. “Ansa.it’ raporton se bëhet fjalë për shqiptarin Elvin Cakonin, 32...

Ambasadori i SHBA në Shqipëri, Donald Lu fajësoi policinë dhe sistemin e drejtësisë për mungesën e arrestimin të Kelmend Balilit. "Si mund ta shpjegojmë që...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës po zhvillon një takim me Edi Ramën dhe Shefin e Shërbimit Informativ Shqiptar, Visho Ajazi Lika. Takimi mes...

Qendra kulturore “Dhimitër Orgocka”, ose e njohur ndryshe si kinemaja e qytetit të Maliqit është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit,...

Të paktën 12 persona janë arrestuar në Indi, pasi qëndruan ulur teksa po luhej himni kombëtar. Ngjarja ndodhi në një kinema në qytetin e...

Policia e Gjirokastrës ka sekuestruar 31.5 kg kanabis dhe ka arrestuar në flagrancë poseduesin e saj. Burime zyrtare bëjnë të ditur se është vënë në...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës po zhvillon një takim me Edi Ramën. Donald Lu ka mbërritur në Kryeministri rreth orës 09:00 të mëngjesit. Takimi...

Ish-­kryeministri Sali Berisha mund të rikthehet sërish me forcë në komisionin hetimor, për të dëshmuar për privatizimin abuziv të Operatorit të Sistemit të Shpërndarjes...

Opozita dhe analistët politikë kritikojnë partnerët e koalicionit qeverisës se nuk i kanë mbajtur premtimet për punësime, liberalizim të vizave, për anëtarësim në UNESCO,...