lexo.al Archives - Lexo.al
Etiketimet Postime të etiketuara me "lexo.al"

Etiketa: lexo.al

Gjiganti ndërkombëtar i financave Moody’s e vlerësoi borxhin publik të Shqipërisë si të qëndrueshem me notën B1 duke deklaruar se pozicioni financiar i vendit ...

Google e ka publikuar listën e aplikacioneve më të shkarkuara nga dyqani i saj i aplikacioneve – Google Play Store  për vitin 2016. Aplikacioni “Duo”...

WhatsApp ka njoftuar një lajm të pakëndshëm për disa nga fansat e aplikacionit. Aplikacioni më i famshëm i komunikimit në botë është duke bllokuar nga...

T’i kushtoni vëmendje partnerit është e nevojshme nëse dëshironi një të ardhme të mbushur me lumturi. Por, një raport tjetër thotë se gjysma e personave...

Edhe pse duket që ato ditë çdo gjë është e bukur dhe romantike, megjithatë, statistikat e tregojnë të kundërtën. Koha e fundvitit është njëra ndër...

Vetmia mund të vrasë dhe këtë gjë e ka vërtetuar shkenca. Të ndjerit vetëm mund të rrisë te njeriu rrezikun e sëmundjeve të zemrës,...

Sulmet në zemër janë shkaktari i miliona vdekjeve në vit. Ndryshimi i stilit të jetesës në një më të shëndetshëm, patjetër se mund të...

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike po kryen punime në Qarkun e Korçës për të pëmirësuar furnizimin  me me energji elektrike. 16 milionë dollarë është...

Ofroni kënaqësi marramendëse nëpërmjet pozave të cilat lehtësojnë stimulimin e pikës G. “Doggy style” Kjo është njëra ndër pozat më të preferuara të të gjithë meshkujve,...

Alkooli dhe kanabisi janë ndër dy drogat që përdoren më së shumti për t’u argëtuar. Videoja e mëposhtme shpjegon shkencën prapa efekteve fizike dhe...