msh Archives - Lexo.al
Etiketimet Postime të etiketuara me "msh"

Etiketa: msh

Ministria e Arsimit ka publikuar 39 programet orientuese për provimet e Maturës Shtetërore 2017. “Gazeta Shqiptare” vijon publikimin e programeve të lëndëve me zgjedhje...

Ministria e Shëndetësisë ka dhënë informacion mbi rastin e tretë të konfirmuar, ku një 73-vjeçare nga Kukësi ka ndërruar jetë në spitalin “Shefqet Ndroqi”...

Sistemi universitar e parauniversitar, cerdhet e kopshtet do të qëndrojnë mbyllur deri më 14 Janar. Ky ishte urdhri që ka lëshuar Ministria e Shëndetësisë...

Si pasojë e gjendjes gripale që ka prekur pjesën më të madhe të vendit, Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhëna zyrtare për vizitat...

Rezistenca ndaj antibiotikëve paraqet sot një nga kërcënimet më të mëdha për shëndetin dhe zhvillimin global, ndërkohë që kërcënimi është në rritje. Këtë vit,...

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar pas deklaratës së deputetes së Partisë Demokratike, Albana Vokshi, se aparati i mamografisë në Spitalin Onkologjik nuk punon. “Duke ecur...

Pas akuzave të Malltezit nga selia e Partisë Demokratike në lidhje me cilësinë e turizmit dhe përgjegjësive të Qeverisë për këtë ka ardhur dhe reagimi...