Shkodër Archives - Lexo.al
Etiketimet Postime të etiketuara me "Shkodër"

Etiketa: Shkodër

Treni i mallrave të linjës Shkodër- Podgoricë ka dalë nga shinat në fshatin Grizhë të Malësisë së Madhe. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:00 të...

Spitali Rajonal i Shkodrës ofron tashmë edhe shërbimin e Kimioterapisë për pacientët e prekur nga sëmundjet tumorale. Falë investimit të realizuar në këtë spital...

OSHEE po investon 17 milionë dollarë vetëm në zonën e Shkodrës, ku ndër të tjera përfshihet vendosja në punë e nënstacionit të Bushatit. Administratori i...

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga sot Alfons Jakun, 30 vjeç, pasi akuzohet se i ofroi rryshfet një efektivi të Rrugores. Arrestimi i tij...

Një dokument i panjohur i vitit 1769 del për zonën e Mbishkodrës. Është revista “Hylli i Dritës” që e boton atë, në numrin e...

Tifozët e Tiranës mësynë sot drejt fushës stërvitore të klubit “Skënder Halili”, ku detyruan futbollistët të ndërpresin seancën për shkak të pakënaqësive të krijuara...

Një mësuese në Shkodër është regjistruar nga një nxënëse teksa ajo e pyet për ISIS. Mësuesja shokon me përgjigjen e saj. Ajo i thotë nxënëses...

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri në pasditen e sotme në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:40 në vendin e...

Gjatë 24 orëve të kaluara, përmirësimi i motit si pasojë e mungesës së reshjeve dhe rritja e vogël e temperaturave ka mundësuar një kontroll...

Qyteti i Fierit është mbuluar këtë mbrëmjë nga dëbora. Prej 30 vitesh në qytetin jugor nuk ka rënë borë me intensitet kaq të lartë....