Shkodër Archives - Lexo.al
Etiketimet Postime të etiketuara me "Shkodër"

Etiketa: Shkodër

Një mësuese në Shkodër është regjistruar nga një nxënëse teksa ajo e pyet për ISIS. Mësuesja shokon me përgjigjen e saj. Ajo i thotë nxënëses...

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri në pasditen e sotme në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:40 në vendin e...

Gjatë 24 orëve të kaluara, përmirësimi i motit si pasojë e mungesës së reshjeve dhe rritja e vogël e temperaturave ka mundësuar një kontroll...

Qyteti i Fierit është mbuluar këtë mbrëmjë nga dëbora. Prej 30 vitesh në qytetin jugor nuk ka rënë borë me intensitet kaq të lartë....

Qyteti verior i Shkodrës është përfshirë nga reshje të dendura dëbore gjatë mbrëmjes së sotme. Teksa temperaturat janë disa gradë nën zero, reshjet janë rikthyer...

Një 70-vjeçar nga Shkodra është denoncuar i zhdukur nga familjarët e tij, pasi prej mbrëmjes së djeshme ka humbur kontaktet me ta. Familjarët thonë...

Situata në veri të vendit vijon të mbetet problematike. Bashkia e Shkodrës kanë dhen informacion për gjendjen në Njësite Administrative malore në Shkodër, Pult,...

Sot është dita më e ftohtë e vitit dhe temperaturat e ulëta i vuajnë më shumë ata që nuk kanë një strehë ku të...

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur pasditen e sotme në Shkodër, duke shkaktuar një të vdekur dhe dy të plagosur. Ngjarja ka ndodhur...

Një aksident automobilistik është regjistruar sot në aksin Shkodër-Velipojë ku si pasojë  kanë mbetur të plagosur 2 persona. Një makinë tip BMW në të cilën...