tirana Archives - Lexo.al
Etiketimet Postime të etiketuara me "tirana"

Etiketa: tirana

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj u ka dërguar nga një letër çdo familjeje të kryeqytetit ku shpjegohet procedura se si do të...

Bruce Dickinson, solisti i njohur i grupit Iron Maiden, ka mbërritur në Tiranë, por si aksioner i një kompanie avionësh. Top-Channel i ka shkëputur...

Figura e administratorit ekziston vetëm në një pjesë të pallateve të reja, ndërtuar pas ‘90-s, ku vetë banorët me konsensus kanë zgjedhur përfaqësuesin për...

Bashkia e Tiranës do të nisë pyllëzimin e Parkut të Liqenit të Farkës, për ta shndërruar atë në mushkërinë e dytë të kryeqytetit, duke...

Aksident i rëndë në qendër të Tiranës ku një fëmijë është përplasur nga një automjet. Nga pamjet që do të shihni në video dhe fotot...

Një grabitje me armë është regjistruar sot gjatë natës në Tiranë, ndërsa raportohet se 3 persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur një banesë në...

Gjatë mbrëmjes së sotme Drejtori i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Haki Çako, i shoqëruar nga Zëvendës Drejtori i Policisë së Shtetit Rebani Jaupi...

Një 22-vjeçar është shpallur në kërkim, pasi ka ushtruar dhunë psikologjike dhe ka kanosur me thikë babanë, 52- vjeçarin me inicialet G.M. banues në...

“Merr 55 sek dhe shih sa bukur është stolisur Tirana këtë muaj festash. Pas një viti të ngarkuar koha të bëhemi bashkë si një familje...

Një skandal i paprecedent ka ndodhur vetëm pak minuta më parë në autostradën Durrës-Tiranë, i cili është për të vendosur duart në kokë dhe...