Lexo.al-Lajmet e Fundit

AKTUALITET

Duke patur në vëmendje komunitetin, mbulimin shëndetësor, financimin e drejtë dhe nevojën për të qenë solidarë, në atë që është e drejtë e patjetërsueshme, “e drejta për kujdes shëndetësor”, Këshilli Administrativ i Fondit, në...

Më 25 mars Bashkimi Evropian shënon 60 vjet nga nënshkrimi i Traktateve të Romës, hapi i parë drejt një Evrope të bashkuar. Që prej lindjes së Komuniteteve Evropiane në vitin 1957, qytetarët e Shteteve...

Edhe pse i vetëm në repartin e sulmit, Cikalleshi arrin të vërë në vështirësi edhe mbrojtës si Barzalji. Sulmuesi, i cili është pjesë e...

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar pas incidenteve që shkaktuan tifozat shqiptar mbrëmjen e djeshme në “Renzo Barbera” që sollën për disa minuta ndërprerjen...

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, foli ditën e sotem në konferencën për shtyp në Durrës, për sfidën e djeshme kundër Italisë. De Biasi...

Tensionohet situata në radhët e Kombëtares shqiptare të futbollit. Taulant Xhaka dhe Amir Abrashi, dy të përjashtuarit e mëdhenj të Kombëtares shqiptare të futbollit...

Presidenti i FC Barcelona, Josep Maria Bartomeu, ka konfirmuar te shtune se nje stadium i ri i destinuar per ekipin B te klubit, do...

Pas ndeshjes Itali-Shqipëri, Policia Italiane ka arrestuar një tifoz shqiptar. Tifozët shqiptarë në Palermo ndërprenë për disa minuta ndeshjen pas hedhjes së tymueseve dhe flakadanëve...

ARGËTIM

Sherret mes fëmijëve janë të zakonshme, pasi për shkak të moshës ata zihen edhe teksa janë duke luajtur. Por kur ndërhyjnë të mëdhenjtë dhe sillen...

Një studim i pazakontë i një grupi shkencëtarësh suedezë, thotë se numri i këmbës, mund të tregojë se sa gjatë do të jetoni. Hulumtimi që...

Stil & Jetë

Nga sa dimë, 12 % e popullsisë së botës është mëngjarashe. Kjo e dhënë tregon që janë të mirë edhe në shtrat, por edhe...

Nëse jeni të stresuar sepse doni rritje rroge apo sepse mendoni se nuk po fitoni mjaftueshëm para, ju rekomandojmë të bëni më shumë seks!   Ose...

“Koha e artë” ka shumë vlera dhe shumë mundësi, por martesat në moshën e tretë, rrezikojnë të jenë një dështim kumbues, më shumë sesa...