Lexo.al-Lajmet e Fundit

Debati Rama-Ademi jashtë kamerave/ Kryeministri: Prish ndërtimet rreth stadiumit

Ditën e sotme u inagurua stadiumi “Loro Borici”, një investim i Federatës Shqiptare të Futbollit dhe qeverisë shqiptare. Fusha pritet ...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka akuzuar kryeministrin Edi Rama, se nuk ofron asnje zgjidhje per krizen ekonomike ne vend./r/n/r/nLeader of the Democratic Party Lulzim Basha, speaks during a press conference, where has accused Prime Minister Edi Rama, it offers no solution to the economic crisis in the country.

Skandali/ Lulzim Basha, 7 tendera administratorit te shpallur në kërkim për falsifikim nga Prokuroria

Prokuroria e Tiranës prej më shumë se një muaj ka shpallur në kërkim shtetasin Italian, Antonio Abrusci, administrator i kompanisë ...

Shënjtërimi i Nënë Terezës në 4 shtator/ Ministria e Kulturës dhe Bashkia Tiranë aktivitete të përbashkëta në nderim të figurës së Nobelistes së paqes

Ky 4 shtator do të jetë  një ditë e rëndësishme për krenarinë e kombit shqiptar, figurën e çmuar të Nënë ...

Meta e konfirmon: Vazhdimësia e koalicionit nuk ka pse të diskutohet. Me Ramën biseduam për futboll

Dje në Kuvend kryeministri Edi Rama pati mbështetjen e të gjithë aleatëve për të kaluar ligjin për kontrollin e prokurorëve ...

Skema/ Si do ngrihen “organet e rivlerësimit” të Drejtësisë

Të hënën e 26 shtatorit duhet të jenë të ngritura institucionet e rivlerësimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e ...

Basha: Ekonomia po dobësohet

Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha ka komentuar shifrat e fundit të bëra publike nga Banka e Shqipërisë në lidhje ...

MBLEDHJE QEVERIE - Kryeministri Sali Berisha, duke folur gjate nje mbledhje qeverie, ku ka kerkuar ndalimin e importit te cdo lloj artikulli qe nuk ka kod doganor, edhe ne rast se ai perfshihet ne listen e gjelber te lendeve te para qe lejohen te importohen per perpunim.

Autogoli i Berishës dhe kartonat e kuq që realizuan reformën

Kjo ka qenë ndoshta vera më e nxehtë e 25 viteve demokraci në Shqipëri. Shkaku ka qenë reforma në drejtësi, ...

Vetting-u “ngre siparin” me Llallën, Dedjan dhe Zaganjorin

SPECIALE JAVANEWS/ Vettingu, ose siç njihet ndryshe filtrimi për pastërtinë e figurës për gjyqtarët dhe prokurorët që do të jenë ...

Euralius mirëpret Vetingun: Kontroll gjyqtarëve dhe prokurorëve

Misioni i Eurlaius ka përshëndetur miratimin e ligjit të Vetingut nga parlamenti shqiptar ditën e djeshme. Në një deklaratë Euralius thekson ...

Një ditë nga jeta e njeriut më të fuqishëm në Tokë, Presidentit të SHBA

Ai është komandanti dhe shefi i ushtrisë më të fuqishme në botë, kreu i partisë së tij politike, dhe udhëheqës ...

Reklama

dyqantaxi

NA NDIQNI NE FACEBOOK

KRYESORE

“Dardha bie nën dardhë”. Jo më kot kanë dalë fjalët e urta popullore, të cilat i referohen ngjashmërisë mes fëmijës dhe prindit. Video që gjeni më poshtë zgjat vetëm 60 sekonda, por është një apel...
1-01
1-02
kendveshtrime

Nga Spartak Ngjela/ Nesër shqiptarët ose bashkohen me Perendimin dhe mposhtin hordhitë e brendshme korruptive në pushtet, ose kalojnë në një proces trazirash të brendshme. Politika amerikane dhe ajo gjermane nesër duhet sërish të tregojë forcën...

sport

Etrit Berisha do të veshë fanellën e Atalantës në këtë sezon, pasi është huazuar te kjo skuadër nga Lacio. Konfirmimi zyrtar ka ardhur pak...

Dy javë më parë në numrin special që i kushtonte kampionatit të ri francez, revista France Football, e shënonte emrin e Lorik Canës, mes...

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i FSHF-së Armand Duka si edhe personalitete të futbollit kanë qenë të pranishëm në inagurimin e stadiumit “Loro Boriçi”...

Etrit Berisha nuk ka ndërmend të largohet nga futbolli italian, jo të paktën për sa kohë për të vazhdojnë të ketë oferta. E fundit...

rajoni
bota
9d3b1157-28b0-4565-956f-a1b7ef78b555
tech
1068-01

ARGËTIM

Kjo foto perfekte e dashurise se nje motre ka prekur zemrat e miliona njerezve. Fotoja tregon se si Hollie Evans perqafon dhe puth motren e...

Ka disa njerëz të cilët edhe pse nuk kanë shumë para ose nuk kanë pamje ekstravagante, gjithmonë rrezatojnë energji dhe vetëbesim. Ata thjesht kanë një...

EROS

Edhe rusët kanë “kurorëshkelës” vetëm se ata përdorin metoda tjerë për të zbuluar të vërtetën rreth partnerëve të tyre të cilët jashtë martese preferojnë...

Pamjet që janë publikuar në internet tregon një vajzë shumë të dehur i cila ndalon njerëz në rrugë, e vendosur që të ketë marrëdhënie...

Lesbizmi ose homoseksualizmi femëror nuk është diçka plotësisht e përcaktueshme, por ka disa shenja që tregojnë se nuk jemi plotësisht heteroseksuale. Studimet e fundit kanë...