20.06.2024 01:48
Home Lajme Sociale

Sociale

Laboratorë të teknologjisë së lartë në Universitetin e Mjekësisë, Manastirliu: Vetëm për UMT 500...

Tiranë, 19 qershor - Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu, ishte në Universitetin e Mjekësisë Tiranë për përurimin e dy investimeve të rëndësishme...

“Shtyjmë plakjen, fitojmë energji të re”/ Kryeministri Rama dhuron gjak: Nuk ka dhuratë më...

Kryeministri Edi Rama iu bashkua edhe këtë vit nismës për dhurimin e gjakut. “Nuk ka dhuratë më ripërtëritëse se sa dhurimi i gjakut”, u shpreh...

6 qytetarë marrin nënshtetësinë shqiptare, Veliaj: Bashkohemi me misionin për të çuar Shqipërinë përpara

Gjashtë qytetarë morën nënshtetësinë shqiptare në një ceremoni betimi në Bashkinë e Tiranës. Në fjalën e tij, kryebashkiaku Erion Veliaj tha se me dokumentin...

Veliaj inspekton godinat e reja te “5 Maji”: Në shtator gati lagjja e re!...

Dy godina të reja në lagjen “5 Maji” në Tiranë janë në përfundim dhe shumë shpejt do të strehojnë familjet e prekura nga tërmeti....

“Po vritemi për një vijë uji”, kunatat sherr në emision për kanalin

Një konflikt kunatash zhvillohet në “Shihemi në Gjyq”. Mersinia dhe Saimja kanë ardhur për një kanal uji. Siç u shpreh ndërmjetësja e rubrikës të...

Rama ndan videon e veçantë: Parku i Butrintit ju pret me yjet e vegjël

Parku Kombëtar i Butrintit është një prej destinacioneve më të vizituara nga turistët vendas e të huaj gjatë gjithë vitit. Por këto ditë, një grup...

Ministri Balla: Policia shqiptare, në krah të kolegëve gjermanë në Dortmund

Punonjësit e Policisë së Shqipërisë u angazhuan dje së bashku me kolegët gjermanë, në garantimin e sigurisë dhe mbarëvajtjen e ndeshjes së futbollit Itali-Shqipëri,...

Temperatura përvëluese, i nxehti afrikan do të godasë Shqipërinë

Për javën që presim përpara, vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike kjo dhe për shkak të depërtimit të masave ajrore...

Veliaj shërben drekën e Kurban Bajramit në Qendrën për Personat me Aftësi të Kufizuara:...

Me rastin e Kurban Bajramit, Bashkia e Tiranës shtroi drekë festive në të gjitha qendrat sociale për familjet në nevojë, të moshuarit dhe personat...

Veliaj uron besimtarët myslimanë: Të lëmë mënjanë zilinë ndaj njëri-tjetrit! Mirënjohje për ata që...

Nga selia e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj uroi të gjithë besimtarët gëzuar festën e Kurban Bajramit. Duke marrë shembullin...