29.09.2023 07:23
Home INTERVISTA

INTERVISTA

“Rënia drastike e numrit, nga marrëveshja Rama-Sunak“, Ambasadori britanik: 90% më pak emigrantë shqiptarë

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar, Alastair King Smith, deklaron se pas nënshkrimit të marrëveshjes mes kryeministrit Sunak dhe kryeministrit Rama ka pasur një ulje...

“Ishte zhgënjimi më i madh”/ Rrëfimi i Olsi Ramës, zbulon ‘pengun’ te Partizani: Gënjeshtra...

Zhgënjimet më të mëdha vijnë shpeshherë nga ata që vlerëson më shumë. Dhe Olsi Rama e pranon se akuzat e Matondos në adresë të...

Problemet e PD/ Minxhozi-Bardhit: Luftën s’e keni me Ramën, por me Bashën e Berishën....

Analisti Skënder Minxhozi, gjatë debatit në “Real Story” në ABC News me kreun e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi foli për problematikat...

“Nuk besoj se Greqia do na pengojë drejt BE”/ Rama për TV Asharq: Liderët...

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për “Asharq News”, ku ka vlerësuar vendet e Këshillit të Bashkëpunimit të Gjirit, ka komentuar tensionet me...

Humbja e ‘BF’ në Kukës, Kadilli: Berisha të hapë krahun se mori më qafë...

Kriza e Partisë Demokratike ka qenë sërish thelbi i diskutimit në ‘Studio Live’ për t’i dhënë ndoshta 'arsyen' e humbjes së opozitës në zgjedhjet...

“Bisedimet në qorrsokak”, Kurti për “The Guardian”: Vuçiç më ofendon dhe shan shpesh gjatë...

Bisedimet e ndërmjetësuara nga BE-ja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë janë bërë aq të njëanshme sa kanë arritur në një qorrsokak dhe nevojitet një rishikim...

SPAK kërkon Shkëlzenin/ Gjikondi: Berisha sot sulmoi drejtësinë, po përpiqen të devijojnë hetimet për...

Juristja Brizida Gjikondi thotë se Sali Berisha sulmot sot SPAK-un me deklaratat e tij, pasi organi i drejtësisë kërkon dëshminë e të birit për...

Propozimet e PD-së për ‘Zgjedhoren’, Kthupi: S’bashkojmë votat me Rithemelimin, grupet e tjera e...

Partia Demokratike ka bërë 6 propozime për Reformën Zgjedhore, 3 prej të cilave kërkojnë ndërhyrjen në Kushtetutën. Lista të hapura, veting të politikanëve, votim...

Albin Kurti akuzoi Borrell dhe Lajçak, Rama: Gjëra që të lënë pa tekst. Qasja...

Në emisionin Real Story në ABC News, kryeministri Edi Rama komentoi edhe reagimin e fundit të homologut të tij nga Kosova, Albin Kurti ndërsa...

Kërcënimet e Greqisë, Rama i prerë: Nëse mbeti kjo punë te Beleri, nami u...

Edi Rama ka thënë se nuk beson që integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Europian do të pengohet nga Greqia për shkak të Fredi Belerit....