23.06.2021 11:25
Home Politike

Politike

Kim, në krah të institucioneve të drejtësisë: E kuptoj presionin në Shqipëri, por tregoni...

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim foli sot për Reformën në Drejtësi. Në një takim me kreun e KLP, Gent Ibrahimin, Kim u shpreh se...

Të gjithë dështakët e “fitores” së Lulzim Bashës, me shifra

Ekipi i Lulzim Bashës ka arritur të sjellë rreth 85 mijë vota më pak, sesa objektivi i caktuar nga kreu i PD. Objekti i...

Varhelyi: Fillimi i negociatave me Shqipërinë dhe MV mbetet prioritar

Fillimi i negociatave për anëtarësimin në BE të Shqipërisë dhe MV mbetet çështje prioritare, deklaroi eurokomisioneri për Zgjerimin dhe Politikat e Fqinjësisë, Oliver Varhelyi,...

ANALIZA: Përse e la BE në baltë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut?

Bashkimi Europian duket sikur gjendej dy muajt e fundit në një betejë kundër kohës, për të bindur Bullgarinë të hiqte veton ndaj Maqedonisë së...

Rama publikon foton: 8 vite më parë shqiptarët i besuan të ardhmen Partisë Socialiste

8 vite më parë, më 23 Qershor 2013, pas qeverisjes 8-vjeçare të demokratëve, zgjedhjet parlamentare i fitoi Partia Socialiste e udhëhequr nga Edi Rama. Kryeministri...

Vetoja bullgare për Shkupin bllokoi edhe Tiranën, a po lobon Shqipëria për ndarje?

Për shkak të vetos bullgare kundër Shkupit, e pësoi edhe Tirana duke bërë që BE të shtyjë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë...

Italia hedh poshtë “me vendosmëri” diskutimet për ndryshim kufijsh në Ballkan

Ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio, ka thënë se vendi i tij hedh poshtë me vendosmëri absolute diskutimet për ndryshime kufijsh në rajonin...

Kryetari i Bashkisë së Athinës: Jam shumë i befasuar nga puna e mirë e...

Kryetari i Bashkisë së Athinës, Kostas Bakoyannis, ka vlerësuar marrëdhëniet Shqipëri-Greqi duke theksuar se dy vendet kanë mundësi për të shtuar bashkëpunimin mes tyre....

Deputetja Gjylameti takon Kryetarin e Kuvendit Turk Mustafa Şentop: Forcim i koordinimit ndërkombëtar në...

Deputetja Blerina Gjylameti ka zhvilluar një takim me Kryetarin e Kuvendit Turk Mustafa Şentop në Asamblenë Parlamentare të Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore....

Ilir Meta sfidon të nxehtin e Tiranës me volejboll në Gjirin e Lalzit

Presidenti i Republikës është filmuar ditën e sotme ndërsa luante volejboll në breg të detit. Më herët gjatë ditës kreu i shtetit ishte i...