29.09.2023 07:17
Home Politike

Politike

Asambleja e 22-të plenare e MNRA mbyll punimet. Liria e shprehjes, siguria e gazetarëve,...

Temat e parimeve të lirisë së medias kundrejt transmetimeve të përmbajtjeve të dëmshme audiovizive, edukimi mediatik dhe përfaqësimi gjinor në mjedisin mediatik janë trajtuar në...

Edi Rama: KFOR-i është NATO dhe jo një forcë pushtuese për llogari të Serbisë....

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas debateve të fundit, në lidhje me kërkesën e tij që Veriu i Kosovës të menaxhohet nga KFOR-i. “Në kuadrin...

Pse në Tiranë gjen “patriotë” kundër Serbisë, por që ulin “brekët” para Greqisë?

Nga Kreshnik Spahiu E gjeni dot, ku ndryshon Fred Beleri i Greqisë, me Milan Radoiçiçin e Serbisë? Kam tre ditë që dëgjoj me habi “Patriotët” e...

Rama: Kur hyra në politikë, mendova se arti kishte mbaruar!

Kryeministri Edi Rama nga forumi ndërkombëtar në Berlin, ka komentuar se pjesën artistike të karrierës së tij, se pse luan basketboll dhe pikturon. Rama tha...

Shtyhet më 3 tetor gjyqi ndaj Fatmir Mediut, shkak avokatët e familjarëve të viktimave

Shtyhet për në 3 tetor gjyqi ndaj ish-ministrit të mbrojtjes Fatmir Mediu. Shkak kërkesa e avokatëve të viktimave Dorjan Matlia për t’u njohur me...

Kurti: Pas sulmit terrorist në veri të Kosovës, fshihet Moska

ryeministri Albin Kurti ka thënë se Moska ndoshta fshihet pas sulmit terrorist në veri të Kosovës. Kurti këtë deklaratë e ka bërë gjatë një intervistë...

SPAK kërkon Shkëlzen Berishën dhe Aldo Bumçin: Bashkë me Mediun të japin sqarime për...

Prokuroria e Posaçme ka kërkuar të thirren si dëshmitarë në procesin “Gërdeci”, djalin e ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berishën dhe ish-ministrin e drejtësisë së...

Mazhoranca nuk pajtohet me PD në Konferencën e Kryetarëve, Spiropali: Komisionet Hetimore s’janë estrada...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spirpali ka komentuar mospajetimin e mazhorancës me opozitën për ngritjen e Komisioneve Hetimore. Spiropali thotë se Komisionet...

“Ose gjithçka ose asgjë”/ Rama entuziast për Samitin e Berlinit në Tiranë: Duhen krijuar...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se gjatë formalizimit të procesit të integrimit, BE duhet të ndryshojë qasje ndaj vendeve kandidate; ose merr gjithçka ose...

Dita Ndërkombëtare e të Drejtës së Informimit, Veliaj: Tirana një nga qytetet më transparente;...

Tirana është përzgjedhur si organizatore e Konferencës së 15-të Botërore të Komisionerëve për të Drejtën për Informim, eventi më i madh botëror për sa...