29.09.2023 06:57
Home Lajme Kronike

Kronike

Gjyqi i Mediut/ Familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e Efraim Diverolit e David Packouz!...

Familjarët e viktimave të Gërdecit kanë kërkuar që në gjyqin për Fatmir Mediun të merret edhe dëshmia e 12 personave të tjerë. Mes listës,...

Nga Aldo Bare tek Laert Haxhiu, si 18-të të penduarit e drejtësisë ‘fundosën’ bandat...

Artan Tafani, i njohur edhe me emrin Marjus Tafani, i cilësuar si “ushtari” i Laert Haxhisë, u arrestua për grabitjen e një pike këmbimi...

Nga vrasja në Dukagjin tek kanabisi, Policia Shkodër bën ‘bilancin’: Në 9 muaj kanë...

Vrasja e Zef Gurit dhe plagosja e djalit të tij, pas disa konflikteve për shfrytëzimin e pyjeve ka ‘ngritur në këmbë’ Policinë e Shkodrës,...

Profili kriminal: Kush është Laert Haxhiu, vrasjen e parë e bëri 18 vjeç dhe...

Laert Haxhiu, kreu i grupit kriminal, bashkë me të penduarin e policisë, Artan Tafani rezultojnë bashkëpunëtor në 4 vrasje në Shqipëri. Gjithashtu 31-vjeçari ka...

Nga hotelet, tek patrullat e policisë, zbulohet karta greke që përdorte Artan Tafani gjatë...

Marjus alias Artan Tafani shpeshherë ia kishte hedhur kontrolleve të policisë, pasi ai prezantohej si shtetas grek. Madje, gjatë kohës që ishte në arrati, rezervimin...

“Vrapo, mami ka vdekur!”, fëmijët e gjetën Klodianën të pajetë në rrugë

“Vrapo, mami ka vdekur”. Ishte vajza e vogël e Klodiana Vefës, 35-vjeçares shqiptare që u vra me tre plumba pistolete në rrugë në Castelfiorentino,...

“Princesha” që po ndiqet penalisht si koka e një organizate kriminale ndërkombëtare

Gulnara Karimova, e bija e ish-diktatorit të Uzbekistanit, Islam Karimov, po ndiqet penalisht nga autoritetet zvicerane si koka e një organizate kriminale ndërkombëtare. Kjo...

Gjenden të fshehura mbi 82 mijë euro në kroskotin e autobusit në Muriqan, dyshohet...

Policia ka zbuluar të fshehur në kroskotin e një autobusi në pikën kufitare të Murqianitmbi 80 mijë euro. Sasia e madhe e parave ishte vendosur...

Shkarkohen drejtuesit e Komisariatit të Rrëshenit pas ekzekutimit të Martin Bardhit

Drejtues të Komisariatit të Rrëshenit janë shkarkuar pas vrasjes së Martin Bardhit. Mësohet se është shkarkuar shefi i krimeve, drejtuesi i komisariatit si edhe Shefi...

VIDEO/ Detaje të reja nga tragjedia me 114 të vdekur në dasmën irakiane! Çifti...

Videoja e re e tragjedisë me 114 të vdekur pas zjarrit që shpërtheu gjatë një dasme në Irak është bërë publike, duke nxjerrë në...