18.06.2024 04:43
Home Lajme Kronike

Kronike

Mallakastër, babai dhe vëllai dhunojnë vajzën, arrestohet 51-vjeçari dhe procedohet i riu

Një vajzë është dhunuar nga babai dhe vëllai, ngjarje e cila është regjistruar në Mallakastër. Policia njofton se pas marrjes së njoftimit ka vënë në...

Mallra kontrabandë, arrestohet shoferi dhe 2 punonjës të doganës Qafë Botë

Një 63-vjeçar dhe dy punonjës të degës doganore Qafë Botë, u arrestuan nga Policia e Vlorës. Sipas policisë, 63-vjeçari u arrestua, pasi transportonte me kamionë...

Aksident tragjik në Kamëz, makina përplas për vdekje 46-vjeçaren

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur ditën e sotme në Kamëz, në rrugën 'Nënë Tereza', teksa dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe...

Tiranë/ Dëmtoi fshirëset e xhamave të 30 automjeteve, procedohet 62- vjeçari

Një 62- vjeçar është proceduar në gjendje të lirë, pasi dëmtoi fshirëset e xhamave të 30 automjeteve në Tiranës. Sipas policisë, dyshohet se 62- vjeçari...

Bilanci javor/ Policia Rrugore në aksion, arrestohen 35 shoferë, pezullohen 126 leje drejtimi

Policia Rrugore ka vendosur 27 927 gjoba gjatë kësaj jave, në të gjithë vendin. Në bilancin e Drejtorisë së Policisë Rrugore, bëhet më dije se...

Vendosën baste sportive në lokal, arrestohet 54- vjeçari në Durrës

Një 54- vjeçar është arrestuar në Durrës pasi vendosi baste sportive në lokal. Po ashtu, policia ka arrestuar edhe një 18- vjecar pasi u kap...

I kapën dronët, gjobiten 1027 shoferë në Shkodër

Në Shkodër janë gjobitur 1027 shoferë, pasi u kapën nga dronët duke shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Gjobat më të shumta janë vendosur për shkelje...

Qëlloi me kallashnikov në ajër, Policia arreston 27- vjeçarin në Vlorë

Një 27-vjeçar është vënë në pranga sot nga policia në Vlorë, pasi u kap në flagrancë duke qëlluar në ajër me armë zjarri. Njoftimi i...

“Kërkonte drejtësi për babanë, u fut në polici për t’u mbrojtur”, flet e afërmja...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur me 24 maj në Tiranë, ku një efektive u vetëvra me armën e shërbimit. Efektivja 21-vjeçare Aldorjana Loshi,...

LAJMI I FUNDIT/ Gjendet i vdekur turisti në Jezercë

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile ka njoftuar se turisti i cili u shpall i humbur në malin e Jezercës është gjetur i pajetë. Pas marrjes...