20.06.2024 05:14
Home Ide Kendveshtrim

Kendveshtrim

Apeli britanik për Berishën paraprin hetimin për Argitën e Fazlliçin?!

Nga Jakin Marena Një ditë më parë Apeli britanik rrëzoi kërkesën e Sali Berishës për heqjen e ‘non gratës’ të shpallur dy vite më parë....

Mero Baze: ‘Problemi Berisha’ mes Vulës së Londrës dhe Vulës së Tiranës

Po të dëgjosh ligjërimin 24 orësh të Berishës, pas humbjes së gjyqit në Londër, duhet të besosh se Gjykata më me integritet në botë,...

Berisha nuk ka humbur gjyqin, por ka provuar fajësinë

Nga Mero Baze Vendimi i Gjykatës së Londrës kundër Sali Berishës, nuk është thjeshtë një humbje gjyqi nga Sali Berisha. Është një humbje beteje me...

Gomëdjegësit opozitarë

Nga Fatos TARIFA Botuar në Dita Çfarë opozitarizmi ndaj qeverisë që sot drejton Shqipërinë dhe ndaj kryetarit që drejton bashkinë e kryeqytetit shprehin ato grumbullime kaotike...

Përse PD nuk shpall ende Berishën, deputet të saj?

Nga Mero Baze Gjithë kriza e Partisë Demokratike erdhi nga vendimi i Lulzim Bashës për përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar. Gjithçka nisi prej...

Beleri hidraulik në PE, Berisha ‘vulos’ PD në ballkon e Kurti kontrapedal

Nga Jakin Marena Zgjedhjet për në Parlamentin Evropian kanë përfunduar dhe shumë ‘mite’ tashmë janë rrëzuar, ndërkohë që ‘mite’ të tjera janë ngritur. Me apo...

Evropa ende është anti-Putin

Nga Dritan Hila Ka një gëzim të sovranistëve për avancimin e të djathtës, sidomos në Francë dhe pastaj në vende të tjera të Evropës. Mes...

Parashikimi i Skënder Minxhozit: Zgjedhja e Belerit deputet në PE nuk ndryshon marrëdhëniet mes...

Për analistin Skënder Minxhozi zgjedhja e Fredi Belerit si deputet grek në Parlamentin Europian, konkretisht në marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Greqisë, nuk do të...

Berisha e ‘biznesi’ i shkuar dëm, Rama vijon ‘demontimin’ e RAI 3

Nga Jakin Marena Nuk e di pse politikanët shqiptarë nuk po mësohen që nuk po mësohen dot me faktin se fotot me politikanët e huaj...

Ruajeni Reformën vetëm nëse bëhen bashkë viktimat e saj

Nga Mero Baze SHBA dhe Bashkimi Evropian i kanë rekomanduar qeverisë shqiptare të bëjë përpjekje më serioze në gjithëpërshirjen e opozitës në Komisionin Antikorrupsion për...