29.09.2023 07:34
Home Ide Kendveshtrim

Kendveshtrim

Çfarë janë politikisht përjashtimet e Bashës, a do i vijë radha Gaz Bardhit?

Reagimet e deritashme nga të gjithë deputetët kundërshtarë të Lulzim Bashës, pas përjashtimit de jure, patën më shumë nota histerike sesa qëndrime apo argumente...

Berisha dhe paralelja mes sulmit në Kosovë dhe atij të Belerit në Jug të...

Kreshnik Spahiu ka hequr një paralele mes sulmit terrorist në Kosovë dhe sulmit të ndodhur në jug të Shqipërisë shumë vite më parë, me...

Problemet e PD/ Minxhozi-Bardhit: Luftën s’e keni me Ramën, por me Bashën e Berishën....

Analisti Skënder Minxhozi, gjatë debatit në “Real Story” në ABC News me kreun e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi foli për problematikat...

Pse fenomeni “McGonigal”, tani është më i rrezikshëm për Berishën

Nga Mero Baze/ Sali Berisha ka filluar të shpjegojë fatkeqësitë e tij dhe opozitës me “fenomenin McGonigal”. Po përpiqet të ngrejë një mit për të,...

Të thellosh humbjen me ‘Gjicin në krah’, dita e kiametit për opozitën!

Nga Jakin Marena/ Thellimi i humbjes në zgjedhjet e pjesëshme për kreun e bashkisë së Kukësit nga ana e opozitës tregoi se është me të...

Sulmet e padrejta ndaj Berishës për heshtjen ndaj Kuksit

Nga Mero Baze/ Ka një fushatë sulmesh nga të gjitha anët kundër Sali Berishës pse hesht për humbjen shkatërrimtare në Kukës. E sulmojnë demokratët, ata...

Fitorja e Kosovës

Nga Ben Blushi/ Kosova mori një fitore të papritur, por të merituar, kur ishte në një ditë të keqe për shkak të lodhjes së Perëndimit...

Gazetari malazez: Mësimi që mori Vuçiç të dielën nga Kosova

Një ndër gazetarët malazezë, Shemsudin Sheki Radonçiç, duke analizuar ngjarjet e rënda në veriun e Kosovës të dielën, tha se sado që Aleksandar Vuçiç...

Pse Kukësi është një humbje e Sali Berishës?

Nga Ylli Pata/ Shumë e thjeshtë! Sepse asnjë ditë Sali Berisha nuk pati një lëvizje në territorin e opozitës në bashkinë Kukës. Përkundrazi, sapo pati...

Bashkë me Berishën janë gjithmonë e më pak

Nga Mero Baze/ Rezultati i Kukësit, është një kambanë alarmi për opozitën shqiptare dhe gjithë ata elementë të saj që mendojnë se bashkimi me Berishën...