23.06.2021 09:51
Home Tirana

Tirana

Kryetari i Bashkisë së Athinës: Jam shumë i befasuar nga puna e mirë e...

Kryetari i Bashkisë së Athinës, Kostas Bakoyannis, ka vlerësuar marrëdhëniet Shqipëri-Greqi duke theksuar se dy vendet kanë mundësi për të shtuar bashkëpunimin mes tyre....

OSHEE: Ja zonat e Tiranës ku nesër do të ndërpritet energjia

Energjia elektrike do të stakohet në disa zona të Tiranës ditën e nesërme, 23 qershor pas rikonstruksionit të kabinave. Pjesërisht zona pranë Depos së Ujit...

Elhaida Dani ndez atmosferën në “Festivalin e Resë” në Tiranë, sjell magjinë e këngëve...

Mbrëmë, në skenën e “Festivalit të Resë” në Tiranë, u ngjit një e ftuar shumë speciale, këngëtarja Elhaida Dani. Ajo i kishte munguar prej...

Veliaj inauguron fushat e tenisit te Parku i Liqenit: Nga hapësirë e uzurpuar u...

Dy fusha të reja tenisi janë shtuar së fundmi në zonën e Parkut të Liqenit. Bashkia e Tiranës njofton se fushat janë ndërtuar në...

Ndryshon ligji, 3 shtetasit e rinj të Republikës së Shqipërisë betohen para kreut të...

Pas dekretit për fitim të shtetësisë shqiptare, Petrit Krasniqi nga Prishtina, Përparim Sina nga Gjakova dhe Mustafa Ali Gezen, i cili ka lënë Turqinë...

Ndahen çmimet e fituesve të Tiranathlone, Veliaj: Forcojmë bashkëpunimin mes vendeve të rajonit

Është përmbyllur me sukses edicioni i parë i Tiranathlone në Tiranë, një aktivitet i rëndësishëm i tregarëshit, i organizuar nga Bashkia e Tiranës dhe...

Gara në not, çiklizëm dhe ecje sportive, starton “TIRANATHLON” te Liqeni i Farkës

Liqeni i Farkës në kryeqytet është shndërruar ditën e sotme në një arenë të vërtetë garash sportive. Dhjetëra të pasionuar pas notit, çiklizmit dhe...

Destinacionet në Tiranë, “Bunk’Art 2” tërheq vëmendjen e vizitorëve vendas dhe të huaj

Hapja e sezonit turistik për Tiranën ishte një moment për të sjellë në vëmendje pasuritë natyrore, historike dhe të trashëgimisë kulturore që mbart ky...

Veliaj i jep Çelësin e Qytetit homologut të Athinës: Lajm fantastik hapja e kufirit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj mirëpriti sot në zyrën e tij homologun e Athinës, Kostas Bakoyannis të cilit i dhuroi “Çelësin e...

Fotot/ Tifozët britanikë ‘tërbohen’ në sheshin “Skënderbej”

Në Tiranë pati një entuziazëm të jashtëzakonshëm tifozësh për ndeshjen Angli-Skoci. Shumë tifozë të Anglisë e Skocisë, ishin grumbulluar në sheshin “Skënderbej”, ku ndoqën ndeshjen...