23.04.2024 06:34
Home Tirana

Tirana

Nxënësit e shkollës ‘Andrea Stefani’ i bashkohen fushatës së mbjelljes, Veliaj: Shumë shpejt nis...

Nxënësit e shkollës 9-vjeçare “Andrea Stefani” në Laprakë iu bashkuan fushatës së Bashkisë Tiranë për mbjelljen e 159 pemëve, në vijim të rritjes së...

‘I infiltruari në protestën para bashkisë i dënuar në Itali’, Policia nxjerr ‘blof’ Rithemelimin:...

Akuzat e Rithemelimit se polici Ervin Zela që ndodhej në protestën para bashkisë së Tiranës është dënuar me 12 vite burg për vrasje në...

Betohen në Bashkinë e Tiranës 13 shtetas të huaj, Veliaj: Marrja e pasaportës shqiptare,...

Pas marrjes së nënshtetësisë, 13 shtetas të huaj u betuan përpara kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, për besnikëri ndaj shtetit shqiptar dhe...

Muaji Prill, thirrja ku çdo qytetar, biznes dhe donator mund t’i dhurojnë kryeqytetit...

Prej 5 muajsh është lançuar sezoni i mbjelljeve në të gjithë qytetin e Tiranës. Mbjellja e pemëve është fokusuar në lumin e Lanës, tek...

Dera e djegur, mollë, pampersa, çfarë la pas protesta e opozitës/ Ekspertët mbledhin provat...

Ekspertë të grupit hetimor mbërritën para bashkisë për të mbledhur provat pas protestës së organizuar nga opozita. Kujtojmë se qytetarë dhe zyrtarë të opozitës protestuan...

Paganini vjen në Shqipëri, Teatri i Operas dhe Baletit hap dyert për koncertin homazh

Turneu ndërkombëtar “Paganini in Jazz” do të vijë dhe në Shqipëri, në Tiranë në Teatrin e Operas dhe Baletit. Në TKOB do të vijë...

Funky Days & Night / Mbrëmjeve pranverore në Tiranë do t’i shtohen 3 dite...

Pazari i Ri sjell në datat 19-20-21 prill një përvojë unike, që vetëm Funky Days&Nights ofron. Plot tre ditë e net të ngrohta të...

Tirana me Zonë të Lirë Ekonomike, Veliaj: Ato që mbahen mend janë veprat, jo...

Bashkia e Tiranës dhe Ministria e Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit për Zonën e Teknologjisë dhe Zhvillimit Ekonomik (TEDA Tirana), e...

Ekspozita me trofetë e M.Cityt, fëmijë e të rritur në kryeministri! Tifozët: S’e prinim...

5 trofe të lakmuar, një më prestigjoz se tjetri duke nisur nga Premier League e deri te Champions League, të fituar nga Manchester City...

Veliaj pret dy politikanët suedezë me origjinë shqiptare: Të ndihmojmë njëri-tjetrin në rrugën drejt...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në një takim dy politikanët suedezë me origjinë shqiptare, Adnan Dibrani dhe Arbër Gashi. Adnan Dibrani...