26.02.2024 05:36
Home Bota Rajoni

Rajoni

KFOR-i tërheq njësitë nga ndërtesa e komunës së Zveçanit

Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR, njoftoi të dielën se i ka tërhequr njësitë e veta nga ndërtesa e komunës së Zveçanit, duke...

Konjufca jep alarmin: Serbia, gati të avancojë planet e Putinit për destabilizim!

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, paralajmëroi se Serbia është e gatshme tashmë t`i avancojë planet e Vladimir Putinit për destabilitet e luftë...

Gati baza ajrore të NATO-s në Kuçovë! Publikohen për herë të parë pamjet, Komandanti...

Pak ditë para ditës së inaugurimit, punimet në bazën ajrore të Kuçovës janë drejt përfundimit, për ta kthyer atë në një bazë taktike të...

Video/ “Shko te vendi punës”, Talat Xhaferi kap në flagrancë punonjësin e policisë

Kryeministri i qeverisë teknike të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka shkuar te qendra për dokumente në Tetovë ku ka kërkuar llogari nga kryeshefi...

“Duhet përmbajtje nga gjuha nxitëse”/ Ish-i dërguari i BE në Kosovë, Petrich: Në Kosovë...

KOSOVË-Wolfang Petrisch, ish-i dërguari i Bashkimit Evropian për Kosovën ka dhënë një intervistë për mediat në Prishtë lidhur me 2-vjetron e luftës së Rusisë...

“Jemi të shqetësuar”, Gabriel Escobar: Qeveria e Kosovës nuk po e trajton SHBA-në si...

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka deklaruar se SHBA është e shqetësuar se Qeveria e...

Spiunonte për llogari të Shërbimit Informativ Shqiptar, mediat serbe: Arrestohet në Jagoninë shtetasi serb....

Një tjetër anëtar i të ashtuquajturit grupi i spiunazhit është arrestuar në një operacion të përbashkët nga anëtarët e Agjencisë për Siguri dhe Informacion...

Zbardhen detaje të reja: Naimi këmbënguli që të vritej atë ditë, sepse Liridona do...

I ftuar në “Breaking” në Top News ka qenë i ftuar gazetari Igli Çelmeta i cili ka ndarë për publikun detaje të reja nga...

Vendimi i Bankës Qendrore, Vjosa Osmani: Çështja e dinarit e zgjidhshme, nuk duhej të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë të premten se çështja e ndalimit të dinarit serb në Kosovë mund të zgjidhet brenda vendit dhe...

Haziri: Blinkeni nuk erdhi në Kosovë për faj të Kurtit

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se në vend të Shqipërisë, Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do ta vizitonte Kosovën, nëse Albin...