29.09.2023 06:37
Home Ide

Ide

Pse në Tiranë gjen “patriotë” kundër Serbisë, por që ulin “brekët” para Greqisë?

Nga Kreshnik Spahiu E gjeni dot, ku ndryshon Fred Beleri i Greqisë, me Milan Radoiçiçin e Serbisë? Kam tre ditë që dëgjoj me habi “Patriotët” e...

Altin Dumani nuk duket i frikësuar dhe ky është lajm i mirë

Nga Mero Baze/ Drejtuesi i SPAK Altin Dumani ka folur para një grupi gazetarësh, duke ju dhënë përgjigje gjtihë pyetjeve për çështjet që ka nën...

Çfarë janë politikisht përjashtimet e Bashës, a do i vijë radha Gaz Bardhit?

Reagimet e deritashme nga të gjithë deputetët kundërshtarë të Lulzim Bashës, pas përjashtimit de jure, patën më shumë nota histerike sesa qëndrime apo argumente...

Berisha dhe paralelja mes sulmit në Kosovë dhe atij të Belerit në Jug të...

Kreshnik Spahiu ka hequr një paralele mes sulmit terrorist në Kosovë dhe sulmit të ndodhur në jug të Shqipërisë shumë vite më parë, me...

Problemet e PD/ Minxhozi-Bardhit: Luftën s’e keni me Ramën, por me Bashën e Berishën....

Analisti Skënder Minxhozi, gjatë debatit në “Real Story” në ABC News me kreun e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi foli për problematikat...

Pse fenomeni “McGonigal”, tani është më i rrezikshëm për Berishën

Nga Mero Baze/ Sali Berisha ka filluar të shpjegojë fatkeqësitë e tij dhe opozitës me “fenomenin McGonigal”. Po përpiqet të ngrejë një mit për të,...

Refuzimi drastik ndaj Berishës: ulërima e opozitës shqiptare!

Nga Ylli Pata Tentativa e Sali Berishës për të qëndruar me forcë në krye të opozitës shqiptare kishte të gjitha të dhënat për të qenë...

Sulmi terrorist në veri demaskoi Vuçiçin

Nga Xhavit Haliti* Aleksadër Vuçiq qëndron prapa grupit terrorist në veri të Republikës së Kosovës. Ky konstatim është i bazuar në fakte konkrete dhe të pamohueshme,...

A po parapërgatit Sali Berisha “azilin politik”, për familjen e tij?

Nga Poli Hoxha Përveç betejës stopuese dhe shkopinjve nën rrota, (bashkë me Ilir Metën dhe Edi Ramën), që i ka vënë Reformës në Drejtësi që...

Firoja dramatike e votave për “Bashkë Humbasim”

Firoja dramatike e votave për “Bashkë Humbasim” Nga Eduard Zaloshnja Humbja dramatike të djelën e kandidatit të koalicionit “BashkëFitojmë” në Kukës na sjell edhe një herë...