19.06.2021 09:15
Home Ide Opinione

Opinione

Dy fjalë për Gramoz Ruçin

Fitoi humbja!

Portalet e Kosovës që çdo fillim sezoni zbulojnë “anti-kosovarizmin” në Durrës

Nga Mero Baze Disa portale në Kosovë, kanë nisur një fushatë spekulative rreth “anti-kosovarizmit” në plazhin e Durrësit, një këngë që në fakt këndohet çdo...

Sali Berisha, pengu fatkeq i Lulzim Bashës

Nga Lorenc Vangjeli Miqtë e justifikonin, kurse kundërshtarët talleshin. Të dy palët që ndahen në gjithçka, bashkohen në bindjen se Lulzim Basha është peng i...

Sot për matjanin, që bëri shumë për Krujën e që kujtohet si qytetar e...

Për Krujēn Historinë, Bijtë, bijat e saj Nga Mehmet Deliu. Tahir Minxhozi i përket atij brezi që në fundin e viteve 30 dhe fillimin e viteve...

Vetëm duke të parë mund ta zbulojmë se çfarë shenje horoskopi je

Sigurisht që po, por fillimisht duhet të njihni karakteristikat tipike të bukurisë për secilën nga shenjat e zodiakut. Së dyti, duhet të jeni vigjilentë. Dashi-Vajzat...

Linda Rama, fuqia e arsyes që përmbysi me thjeshtësi një mentalitet të vjetër shoqëror

Nga Luljeta Çipi/ Shfaqja e Linda Ramës pas një kohe të gjatë në një intervistë jo të zakonshme përballë gazetares Ilva Tare mbrëmjen e...

Pas Berishës dhe Metës, radha është e Lulzim Bashës

Nga Alfred Peza/ Radha për tu testuar nga “poligrafi” i sistemit demokratik për Shqipërinë, pas Sali Berishës dhe Ilir Metës, tani është e Lulzim Bashës....

Alibia që i duhet djegur Lulzim Bashës

Nga Altin Ketro/ Treshja e kandidatëve humbës në zgjedhjet për kryetar të PD-së, e pranoi rezultatin që prodhoi 13 qershori. Pavarësisht se u munduan ta...

Linda s’është Zonja e parë, por e para Zonjë…

Nga Kreshnik Spahiu/ Pas çdo burri të suksesshëm, gjithmonë ndodhet një grua e fortë. Dje kur gjithë burrat shqiptar po ndiqnin kampionatin europian të...

Sali Berisha, pengu fatkeq i Lulzim Bashës

Nga Lorenc Vangjeli/ Miqtë e justifikonin, kurse kundërshtarët talleshin. Të dy palët që ndahen në gjithçka, bashkohen në bindjen se Lulzim Basha është peng i...

Absudi i 30 vjetëve tranzicion: Beteja donkishoteske dhe pa logjikë ndaj ambasadorëve me mercenarë

Nga Ylli Pata/ Pas 2016-s, kur SHBA u investua fuqishëm në reformën e drejtësisë në Shqipëri, e kur nisi një pozicion proaktiv i diplomatëve të...