22.04.2024 08:21
Home Lajme

Lajme

Emri/ Shkëlzeni dhe dëshmitari kyç kundër Metës, bashkë në Vjenë. Ky është personi i...

Për herë të parë, emri i Shkëlzen Berishës, si i përfshirë në çështjen CEZ, u përmend nga Juristi i OSHEE, Romeo Karaj, njeriu që...

Julian Deda shpërthen në lot pas mesazhit emocionues të të birit

Aktori Julian Deda ka marrë një mesazh prekës nga i biri pasditen e sotme në ‘Big Love’, i cili e bëri banorin të shpërthejë...

“Lufta e Tretë Botërore do shpallej për Kosovën”, Ngjela: Ja pse Amerikës i intereson...

Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në “Breaking” në Ton News është shprehur se 4 analistët më të mëdhenj të Britanisë janë shprehur se Lufta...

Romantikë të përjetshëm! Shenjat që duan pa kushte

Nga natyra, njerëzit shpesh priren të jenë të paqëndrueshëm dhe ndonjëherë edhe egoistë. Në një epokë ku dashuria e vërtetë, e pakushtëzuar duket pothuajse...

Mourinho kritikon Man.United: “Nuk kisha nivelin e mbështetjes dhe besimit të Ten Hag. Ka...

Ish-trajneri i Manchester United, Jose Mourinho tha, se ai nuk kishte të njëjtin lloj mbështetjeje në klub gjatë qëndrimit të tij dyvjeçar e gjysmë,...

Ekstradimi i “Çunave të Dubait”, minstri i Brendshëm nga Abu Dhabi: Bashkëpunim mes dy...

Ministri i Brendshëm Taulant Balla është takuar me homologun e tij Saif Bin Zayed Al Nayan, në Abu Dhabi me të cilin ka diskutuar...

SHBA: Serbia nuk ka bërë asnjë përpjekje për t’i gjetur sulmuesit e Banjskës

Zëvendëspërfaqësuesi i Përhershëm i SHBA-së në OKB Robert Wood ka deklaruar se Serbia nuk e ka ndërmarrë asnjë përpjekje për t’i gjetur përgjegjësit e...

HAPEN BURGJET TË MËRKURËN/ Nis zbatimi i Amnistisë Penale, ja sa është numri i...

Të mërkurën datë 24 prill do të nisë zbatimi i ligjit për “Amnistinë Penale”. Nga ky ligj, që u miratua javën e parë të...

“3 mijë shqiptarë jetojnë në Emiratet Arabe”/ Media zvicerane: Dubai vendi i kontradiktave, “strehon”...

Dubai është qyteti më popullor i Emirateve të Bashkuara Arabe, i pozicionuar në juglindje të Gjirit Persik. Por sa shqiptarë jetojnë në Emirate? Çfarë...

U rrëmbye dhe u përdhunua nga dy rumunë në Itali, rrëfehet shqiptarja

Besjana Kosturi, vajza shqiptare e cila u rrëmbye dhe u përdhunua nga dy rumun në Itali, ka treguar historinë e saj në emisionin “Shqipëria...