Damir Fazlliç, ortaku i Sali Berishës dhe Lulzim Bashës kur ishin në qeverisje, është tallur me këtë të fundit, pasi ka reaguar i përi për të uruar Joe Biden.

“Forrest Gump në Ballkan, Borati i botës. Kaloi pjesën më të madhe të kohës duke gënjyer në lidhje me Trump, falsifikoi foto duke përdorur para ruse të dyshimta, tani kalon i pari në anën tjetër. Kur ai hesht mendohet se është budalla, por kur e hap gojëni i heq të gjitha dyshimet. #Basha.” – shkruan Fazllic në Twitter.