Astrologia Meri Shehu ka dhënë parashikimin e saj për datën 12 dhe 13 Dhjetor 2020.

Dashi-Nje kercenim ne ceshtjet shpirterore dhe te sigurise tuaj fizike ndodh ne diten e sotme. Ju duhet te merrni masa dhe te jeni te kujdesshem ne pyllin e jetes suaj

Demi-Nuk mund te ndryshoni rregullat e lojes sipas qejfit tuaj. Edhe nese e beni sot keni perballë nje mjeshtre te mbrojtjes se te drejtave qe do ju prishi planet

Binjaket-Si moter Binjake e Apollon sot Artemis ju mbron ne lidhje me shendetin dhe punen. Nuk duhet te beni levizje te pakujdesshme ne rruge dhe ne marredhenie me ata qe punoni

Gaforrja-Dy nga aleatet tuaj sot perballen me njeri tjetrin dhe ndihmesa ne fakt dobesohet ne drejtim te shenjes tuaj. Kjo do te thote qe do mbeteni disi jashte mbrojtjes

Luani-Sot dhe gjate fundjaves Artemis do mbrojë njerëzit e pafajshem ne shenjen tuaj qe mund te jene pjese e familjes tuaj. Pershire edhe kafshet apo shtepine ne fshat

Virgjeresha-Si mjeshtre te tokes dhe pjellorise do beheni sot nje me ndikimin e Artemis ne Akrep duke bere bashkepunime te rendesishme dhe aleanca te zgjuara

Peshorja-Nje ekuiliber i ri ne jeten tuaj shpirterore dhe materiale do vendoset kete fundjave duke i dhene me shume perparesi punve dhe njerëzve qe ju mbushin shpirterisht dhe jo qe shperdoroni shpirterisht

Akrepi-Sot Artemis ne shenjen tuaj i jep fund cdo parregullsie e pengese qe vijne nga persona qe kane si prioritet perparimin e tyre pa marre parasysh sigurine dhe ndjenjat tuaja

Shigjetari-Ju e keni shigjeten ne shpirt dhe harkun ne dore edhe kur nuk jeni ne dijeni. Por kjo fundjave do ju drejtoj drejt mposhtjes se paraziteve brenda vetes suaj

Bricjapi-Artemis sot ju mbron nese jeni nje mal nje lule apo nje qenush por mund t’ju demtojë nese jeni nje person me fiksime per te veshtiresuar jeten e te tjereve

Ujori-Drejtesia e te pafajshmeve mund te rrezojë sot ne syte tuaj piramidat e shkretetires njerezore qe mbrojne njerëzit qe mbajne pushtetet padrejtesisht. Ju do jeni fillimi i ri pas permbysjes se tyre

Peshqit-Duket sikur natyra tokesore nuk kuptohet sot nga ju megjithese henen e reflektoni ne menyren me te bukur dhe romantike. Por mund te humbni sot rrugen nese nuk ndiqni rrugetimin e henes ne te kundert te paqyrimit