Dashi-E premtja do të jetë një ditë interesante në frontin e punës, falë hyrjes së Mërkurit nën shenjën e Ujorit: shfrytëzoni rastin për të realizuar projektet më ambicioze. Në dashuri do të duhet të përballeni me disa vështirësi të shkaktuara nga Venusi në aspektin e kundërt. Do të duhet të bëni shumë kujdes.

Demi-Venusi do të arrijë një pozicion të bukur dhe do t’i japë forcë të re dashurisë. Nëse kohët e fundit keni pasur disa probleme me partnerin tuaj, mund të përdorni ditët e ardhshme për tu rikuperuar. Takimet e reja janë gjithashtu të preferuara.

Binjakët-E Premtja do të jetë dita ideale për të punuar në diçka të re në funksion të muajit Shkurt. Nëse dini si të përfshiheni, rezultatet do të jenë të shumta dhe të papritura, falë edhe kalimit të ri të Mërkurit.

Gaforrja-Do të duhet të filloni të bëni shumë kujdes në dashuri. Venusi do të jetë në opozitë dhe do t’ju ​​detyrojë të sqaroheni. Nëse ka pasur tensione në çift kohët e fundit, nëse marrëdhënia nuk është plotësisht e qëndrueshme, ka të ngjarë të hasni në vështirësi të reja.

Luani-Do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, përndryshe do të përfundoni duke u grindur fort. Mërkuri do të bashkohet me Jupiterin dhe Saturnin në një pozicion të kundërt dhe tani e tutje mund të krijojë probleme të reja, armiqësi në punë dhe në familje.

Virgjëresha-Venusi do të vijë në shenjën e Bricjapit, një pozicion i favorshëm për ju. Tani e tutje, planeti do të favorizojë jo vetëm histori të reja, aventura, por edhe çifte që duan të bëjnë projekte të rëndësishme, të cilët po mendojnë të zgjerojnë familjen e tyre ose që duan të blejnë një shtëpi.

Peshorja

Dashuria mund të jetë përsëri aktive këtë të premte, falë tranzitit të ri të favorshëm të Venusit. Muaji Janar do të jetë premtues për beqarët që kërkojnë një shpirt binjak. Ditët në vijim do të sjellin disa rishikime vetëm në çiftet që janë në krizë për një kohë të gjatë.

Akrepi-Këtë të premte do të zgjoheni me shumë energji, gjallëri dhe dëshirë për të dashur, falë Hënës në shenjën tuaj dhe Venusit tek Bricjapi. Fundjavën duhet ta shfrytëzoni për t’u rikuperuar në dashuri, për të rivendosur harmoninë në çift, nëse ka pasur momente tensioni kohët e fundit.

Shigjetari-Me Mërkurin në një aspekt interesant duhet të riktheheni në lojë. Do të jenë javë plot mundësi të reja, pavarësisht nëse janë projekte për t’u rikthyer, transferime, blerje, një rol ose grup i ri.

Bricjapi-Me hyrjen e Venusit në shenjën tuaj fillon një periudhë veçanërisht me fat në dashuri. Çiftet të cilave u është dashur të përballen me probleme të mëdha në të kaluarën do të mund të shërohen që tani. Edhe beqarët mund të hasin në një takim interesant.

Ujori-Ju do të mirëpritni Mërkurin në shenjën tuaj dhe për rreth dhjetë ditë, edhe Dielli do të mbërrijë. Me një qiell si ky, diçka nuk mund të mos ndodhë në javët e ardhshme. Nëse shfaqet pak nervozizëm i shkaktuar nga Hëna në kundërshtim, përpiquni ta menaxhoni sa më mirë që të mundeni!

Peshqit-Do të keni Venusin në një aspekt interesant. Premton të jetë një kohë e mirë për të gjetur një ekuilibër në çift. Ata që janë vetëm kanë tre muaj shumë intrigues përpara tyre. Nga tani deri në mars do të jetë e mundur të rimerrni një ndjenjë ose të transformoni një miqësi në dashuri.