Ky artikull zbulon se si sillen shenjat e ndryshme të zodiakut kur paraja bëhet pjesë e jetës së tyre. Paratë nuk e blejnë lumturinë, por janë një ndihmë e madhe në rast vështirësish. Dhe ja si silleni ju kur keni para nëpër duar:

Dashi-Një punëtor i lindur, që nuk kënaqet kurrë dhe përpiqet gjithmonë të arrijë maksimumin. Kjo do të thotë që në disa raste, humbet vëmendjen nga gjërat e tjera duke u përqëndruar tek paratë.

Demi-Të vetëdijshëm për punën e vështirë që ju është dashur të bëni për të fituar para, jeni të gatshëm të hiqni dorë nga marrëzitë dhe tekat në mënyrë që të kurseni. Ju jeni një milingonë e vërtetë.

Binjakët-Ju keni një sens të lakmueshëm biznesi, i cili ju lejon të bëni para konsiderueshëm në një kohë të shkurtër. Problemi është se me të njëjtën shpejtësi që i mblidhni paratë, po ashtu i harxhoni.

Gaforrja-Mirësia juaj ju bën të shpenzoni gjithçka që fitoni për njerëzit që doni. Por ndonjëherë kujtohuni edhe për veten: merreni me të mirë.

Luani-Ju dini se si të fitoni para, por duke qenë një materialist i lindur, i shpenzoni shumë shpejt. Një këshillë: nëse nuk i mbani dot në çantë, të paktën përpiquni t’i përdorni për diçka të rëndësishme.

Virgjëresha-‘Nikoqir’ është një mbiemër që ju karakterizon në mënyrë perfekte. Ju i shpenzoni paratë për gjëra të nevojshme dhe të dobishme. Megjithatë, kush ju quan koprrac gabon: nëse dikush ka nevojë, ju nuk hezitoni t’u jepni shifra të konsiderueshme.

Peshorja-Inteligjenca e jashtëzakonshme që ju kanë dhënë yjet, ju lejon të fitoni para mjaftueshëm. Por më shumë se për fitimet duhet të mendoni se çfarë ju pëlqen të bëni. Harrojini punët që nuk ju japin asnjë pasion dhe përkushtojuni vërtet asaj që doni të bëni.

Akrepi-Një Ujk i vërtetë i Wall Street, i cili ka dhunti të lakmueshme biznesi. Ju keni lindur për të qenë menaxherë dhe për t’u pasuruar.

Shigjetari-Fatkeqësisht, defekti juaj është kryesisht një: i keni duart të shpuara. Për këtë arsye, llogaria juaj është gjithmonë me llambë të kuqe. Mundohuni të mësoni se si t’i menaxhoni më mirë paratë tuaja të fituara me vështirësi.

Bricjapi-Paratë që keni janë frut i punës suaj të palodhur. Jo vetëm që fitoni goxha, por nuk shpenzoni për budallëqe. Me këtë ritëm pune, pleqëria do të jetë thjesht një shëtitje.

Ujori-Nuk ju interesojnë paratë. Ju jeni një tip që preferon materializmin dhe për këtë arsye pëlqeni t’i përkushtoheni asaj që ju pëlqen vërtet, duke lënë mënjanë një punë më fitimprurëse.

Peshqit-Për fat të keq jeni një blerës seria, pothuajse kompulsiv. Ju nuk rrini dot pa shpenzuar para, por problemi është që blerjet tuaja janë marrëzi të vërteta.