Dashi: Dita e Shën Valentinit do t’ju gjejë më joshëse, më sensuale dhe më romantike. Për të pasur një mbrëmje të mirë me gjysmën tuaj jini krijues. Dilni nga rutina. Qëndroni larg zakoneve dhe surprizoni të dashurin.

Demi: Prisni një ditë pak konfuze. Nëse gjithçka fillon mirë, me kalimin e orëve, intensiteti do të ulet dhe do t’i lër vendin errësirës ose zakoneve jo të mira. Pra, në një marrëdhënie, shpejt mund të mposhteni nga mërzia. Disa madje mund të zhgënjehen gjatë ditës. Për të shmangur këto lloj ndjenjash dhe zhgënjimesh, bëni kujdes.

Binjakët: Për disa, ky 14 Shkurt do t’ju japë mundësinë për tu afruar me partnerin. Shenjat e dashurisë, fjalët e ëmbla, vëmendjet do të vijnë për të ndriçuar ditën dhe mbrëmjen tuaj. Disa prej jush do të emocionohen.

Gaforrja: Për shumë prej jush, ky 14 shkurt 2021 do t’ju bëjë të vini në dyshim dashuritë tuaja dhe marrëdhëniet tuaja. Ndoshta doni ose keni nevojë t’i jepni një shtysë të re marrëdhënies tuaj, ndoshta do të keni dëshirë për diçka tjetër ose një mënyrë tjetër të të jetuarit.
Luani: Bëje këtë ditë DITËN tënde! Yjet bashkohen “mbi kokën tuaj” për të dhënë sensualitet, gjallëri, përshtatshmëri, kreativitet dhe humor të mirë. A do të jeni në gjendje ta shfrytëzoni atë? A do ta lejoni veten të shijoni kënaqësitë e 14 shkurtit? Do të varet nga ju.

Virgjëresha: Për të kaluar një mbrëmje të mirë, organizoni një takim me një darkë të mirë me qirinj ose lëreni gjysmën tuaj t’ju befasojë. Për të jetuar mirë këtë 14 Shkurt, përdorni fantazinë.

Peshorja: Ju do të jeni një nga ata me fat të ditës. Si çift, butësia, humori i mirë, e qeshura, vëmendja do t’ju shoqërojnë, do ta zbukurojnë këtë të Dielë pak të veçantë dhe do të ndezin zemrën tuaj.

Akrepi: Ky Shën Valentin do t’ju shohë të lëvizni nga një emocion në tjetrin. Gjysma juaj tjetër gjithashtu do të ketë një kohë të vështirë për t’ju ndjekur ose për të përmbushur aspiratat tuaja për atë ditë.

Shigjetari: Cilado qoftë situata juaj, ky 14 Shkurt do të duket mirë. Si çift, do të komunikoni shumë lehtë dhe do të kuptoni njëri-tjetrin. Dita juaj dhe mbrëmja juaj do të shënohen nga kohëra të mira.

Bricjapi: Ju do të jeni në kërkim të vërtetësisë dhe thjeshtësisë. Si çift, ju do të zgjidhni një ditë dhe një mbrëmje të qetë. Do të përfitoni nga kjo e Diel për të kaluar kohë me gjysmën tuaj tjetër dhe megjithëse nuk është pika juaj e fortë, do të tregoheni më të vëmendshëm ndaj partnerit ose partneres.

Ujori: Shfrytëzoni çdo mundësi për të hequr dorë nga zakonet. Jini krijues për të krijuar një atmosferë të bukur dhe me shumë dashuri.

Peshqit: Si çift, do të jeni të vendosur ta kaloni ditën së bashku. Ju do bini dakord për një ditë me ralaks, dashuri, sensualitet dhe qetësi. Më në fund do të keni mundësinë të gjeni veten.