Sulmuesi i Interit, Romelu Lukaku, mesatarisht shënon me një gol për çdo 3.4 goditje në Serie A.

Sulmuesi i Nerazzurrit ka bërë përshtypje që nga transferimi i tij në Serie A përpara sezonit 2019-20 dhe vazhdon të shënojë për skuadrën e Antonio Contes.

Kontinuiteti i 27-vjeçarit është mbresëlënës dhe mesatarja e një goli të belgut shkon në çdo 107 minuta në Ligë, duke kontribuar me 29.6 përqind të golave ​​të Interit këtë sezon.

Lukaku ka bërë 65 gjuajtje në Serie A në sezonin 2020-21, duke i dhënë atij një mesatare prej 3.4 gjuajtjesh për gol.