Andi Bushati ka shperthyer ne emisionin “Open” kunder Partise Demokratike dhe Lulzim Bashes, teksa eshte shprehur se ne Shqiperi eshte instaluar pushteti i nje njeriu qe po masakron shqiptaret.

“Le të shkojë PD-ja t’i bëjë gojore Edi Ramës tani. Çfarë do bëjë PD-ja thotë.

Më plasi mua se çfarë do të bëjë PD-ja.

Le të bëjë ore ç’të dojë. Këtu kemi një njeri që po na përdhunon të gjithëve, na ka marrë të gjithëve, ti më thua PD-ja”, deklaron Bushati.