Leipzig, 15.10.2020 Red Bull Akademie Pressekonferenz RB Leipzig Leipzigs Trainer Julian Nagelsmann Foto: motivio/Thomas Eisenhuth

“Nuk kam patur kurrë kontakte ose takime me Bayern Munich dhe kjo vlen edhe për menaxherët e mi”.

Julian Nagelsmann, trajneri i Leipzig, nuk ka lënë hapësirë për asnjë dyshim apo interpretim kur është pyetur nga shtypi gjerman në lidhje me një kalim në drejtim të Bayern Munich sezonin e ardhshëm.

Pas ndeshjes së të martës në mbrëmje të Bayern Munich kundër PSG-së, legjenda Lothar Matthaus ka thënë se Hansi Flick do të largohet në fund të sezonit nga bavarezët dhe se vëndin e tij do ta marrë pikërisht Nagelsmann.