Dashi-Po merrni vëmendje nga të gjithë. Së shpejti do të dalloni armiqtë që keni. Bëni kujdes kur merreni me këta persona pasi do përpiqen që t’ju provokojnë. Bëni një hap pas në rast rezistence. Megjithatë gjatë ditës do të njihni një njeri të ri ku mund të keni besim.

Demi-Pritet që ketë tensione gjatë ditës. Mos e jepni veten deri në përfundim. Nuk ka rëndësi fitorja ose humbja, por ajo që bëtë. Mundohuni që të zbuloni shkakun e problemeve.

Binjakët-Bëni kujdes se si menaxhoni ditën sot. Yjet parashikojnë humbje të mëdha në para. Shmangni argumentet. Nuk është dita juaj për t’i fituar ato sot.

Gaforrja-Duhet të jeni plot besim për të zgjeruar horizontet. Angazhojeni veten në disa gjëra. Romanca është afër. Mund të viheni në kontakt me persona interesantë.

Luani-Marrëdhëniet e vështira, bisedat me dy kuptime dhe keqkuptimet do të jenë pjesë e ditës sot. Megjithatë ato do ta bëjnë të këndshme ditën dhe ju nuk duhet të shqetësoheni aspak. Me një dozë humori dita mund të bëhet e shkëlqyer.

Virgjëresha-Do të njihni njerëz të rinj. Do të keni një vetëbesim të madh për të identifikuar marrëdhënien romantike. Do të kuptoni se kufijtë e shëndetshëm janë një shenjë e mirë për lidhjen dashurore.

Peshorja-Është kohë e rëndësishme që të bëni një pushim nga orari i zënë që keni. Duhet t’i hidhni një sy gjërave që keni rrotull. Keni qenë duke nxituar që të plotësoni detyrimet e ndryshme. sot është koha për të qëndruar dhe për të shijuar frytet e pushimit.

Akrepi-Keni një kapacitet të jashtëzakonshëm për të tërhequr të gjithë njerëzit. Do të fitoni admirimin e të gjithë atyre që ju rrethojnë. Për fitoni nga kjo situatë. Mundësi të reja do të lindin.

Shigjetari-Do të jetë një ditë e zënë. Mund të filloni një punë të re ose të lëvizni në një shtëpi të re. Duhet të jeni aktivë gjatë ditës. Do të shijoni çdo minutë të saj.

Bricjapi-Dashuria ka qenë një burim i madh inspirimi dhe force për ju në kohëra të vështira. Por për shkak të disa paqartësive ka lindur një keqkuptim mes jush. Kjo po bëhet gjithnjë e më e madhe. Duhet të lëvizni përpara se të shkatërrohet çdo gjë.

Ujori-Gjërat e vogla mund t’ju bëjnë melankolikë. Duhet të hidhni një shikim praktik mbi gjërat që ju rrethojnë. Duhet të vini emocionet në një anë. Duke bërë këtë do të përballen me një të vërtetë jo të pëlqyeshme për veten tuaj.

Peshqit-Do t’ju vijnë ide të mëdha. Nuk duhet t’i hidhni pasi janë një mundësi shumë e mirë për të ardhmes. Mendoni shumë dhe keni për të arritur lart. Duhet të studioni pengesat e planit tuaj dhe shumë shpejt do ta përfundoni rrugën me sukses.