Italy: SS Lazio vs CFC Genoa - Serie A, Official Logo Serie A before the Italian Serie A football match between SS Lazio and Genoa CFC at the Olympic Stadium in Rome, on september 29, 2019. Photo by Silvia Lor/Sipa USA ACHTUNG: NUR REDAKTIONELLE NUTZUNG, KEINE ARCHIVIERUNG UND KEINE BUCHNUTZUNG Rome Italy PUBLICATIONxINxGERxSUIxAUTxONLY Copyright: xSilviaxLorx 20190930001423132008

Lega Serie A sot shpall më të mirët e sezonit 2020/21. Portieri më i mirë i këtij sezoni u shpall Gianluigi Donnarumma.Donnarumma pati 14 porta të paprekura, ndërda mbrojti 66% të gjuajtjeve brenda zonës.

Portieri italian ndihmoi Milanin të renditet në vendin e dytë në klasifikim dhe të sigurojë një vend në Champions League pas 13 viteve

Tutje gjatë ditës Serie A do të shpallë lojtarin më të mirë të ri, portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe futbollistin më të mire të sezonit që do të marrë trofeun në fushë në fillim tësezonit 2021/22.