Kështu siç po shkojnë gjërat, “Këpuca e Artë” do të përfundojë në duar të Robert Lewandowski.

Nuk arriti për pak ta fitojë vitin e kaluar, por sulmuesi i Bayern Munich ka qenë i paarritshëm këtë edicion dhe është rrugës për ta rrëmbyer këtë trofe individual.

Aktualisht ai numëron 39 gola, 10 më shumë se ndjekësi më i afërt, Lionel Messi.

Dhe duke parë që jemi në fund të sezonit, atëherë mund të thuhet që tani se Lewa është fitues i Këpucës së Artë për sezonin 2020/21.

Reklamë

Golashënuesit më të mirë në Evropë:

Robert Lewandowski 39 gola

Leo Messi 29 gola

Cristiano Ronaldo 28 gola

Kylian Mbappe 25 gola

Erling Haaland 25 gola

Andre Silva 25 gola

Luis Muriel 22 gola

Romelu Lukaku 22 gola

Karim Benzema 21

Harry Kane 21 gola

Mohamed Salah 21