Tashmë ka filluar faza parasezonale dhe lojtarët fillojnë të rikthehen te klubet e tyre pas pushimeve që kaluan, disa më gjatë e disa më shkurtë.

E disa të tjerë, do të bashkohen me ekipe të reja në edicionin 2021/22. SI çdo merkato, edhe këtë herë pati disa lëvizje interesante.

Marca ka publikuar listën e top-10 transferimeve më të shtrenjta të këtij afati kalimtar.

Përveç tyre, pati edhe shumë emra të mëdhenj që u larguan si lojtarë të lirë duke ndryshuar ambient.

10. Andre Silva nga Frankfurt te Leipzig për 23 milionë euro

9. Marc Guehi nga Chelsea te Crystal Palace për 23.3 milionë euro

8. Gerson nga Flamengo te Marseille për 25 milionë euro

7. Fikayo Tomori nga Chelsea te Milan për 29.2 milionë euro

6. Patson Daka nga Salzburg te Leicester për 30 milionë euro

5. Rodrigo de Paul nga Udinese te Atletico Madrid për 35 milionë euro

4. Emiliano Buendia nga Norwich te Aston Villa për 38.4 milionë euro

3. Ibrahima Konate nga Leipzig te Liverpool për 40 milionë euro

2. Dayot Upamecano nga Leipzig te Bayern Munchen për 42.5 milionë euro

1. Achraf Hakimi nga Inter te PSG për 60 milionë euro