Pep Guardiola pritet të largoet nga Manchester City në vitin 2023 kur edhe i skadon kontrata, raporton të mërkurën “The Sun”.

Sipas tabloidit anglez, spanjolli kërkon që karrierën ta vazhdoj si trajner i ndonjë përfaqësuese dhe gjasat janë të mëdha që ta marr drejtimin e Spanjës.

Trajneri 50-vjeçar në krye të Manchester Cityt është që prej vitit 2016, ndërsa më herët ka drejtuar edhe Bayern Muenchenit dhe Barcelonën.