DASHI
Me hyrjen e Marsit në shenjë, do të bjerë ndjeshëm efekti i Mërkurit që ju impononte ritme të larta. Në lidhje me aspektin sentimental, situata do të jetë pozitive.

DEMI
Parashikohet përgjithësisht një ditë e mirë. Por duhet vetëm të jeni pak më sistematikë.

BINJAKET
Kontrasti i Marsit dhe Afërditës në shenjë do të bëjë që edhe ju të jeni të influencuar nga kjo ”përplasje’, prandaj në momente të caktuara do të jeni të trazuar. Financat dhe ekonomia do të jenë të kënaqshme.

GAFORRJA
Në përgjithësi do të jetë një ditë ku do të dalin në pah vlerat dhe aftësitë tuaja për të organizuar dhe për t’u organizuar, ndonëse Mërkuri do t’ju nxjerrë pengesa.

LUANI
Asgjë e rëndësishme nuk do ndodhe nesër për ju qe keni një lidhje. Merrini gjerat shtruar dhe bëni atë që ndieni. Me financat duhet të jeni sa më vigjilentë që të mundeni.

VIRGJERESHA
Shenja juaj dominohet nga Mërkuri dhe Dielli që premtojnë rezultate mjaft pozitive. Momente të bukura në mbrëmje.

PESHORJA
Parashikohet një ditë mjaft intensive për ju që i përkisni kësaj shenje, por duhet të tregoni më shumë kujdes për problemet personale.

AKREPI
Më në fund mund të merrni frymë lirisht pas një periudhe stresuese në të gjitha fushat, e imponuar nga Marsi agresiv në shenjë.

SHIGJETARI
Është një moment mjaft pozitiv për ju, sepse ‘Afërdita’ më në fund ju bind të hidhni një hap vendimtar drejt shpirtit tuaj binjak.

BRICJAPI
Në përgjithësi nesër pritet një ditë e qetë, ndonëse nuk do të mungojë ndonjë e papritur që mund t’ju zërë në befasi.

UJORI
Ju sugjerohet që të kapni momentin pozitiv dhe të shfrytëzoni rastet e mira që ju paraqiten. Kujdes, dikush ju sheh me zili.

PESHQIT
Nuk duhet të tërhiqeni edhe pse mund t’ju vijnë kritika për punën tuaj, pasi më mirë se ju askush nuk e di atë që keni bërë.