Eden Hazard nuk po kalon një formë të mirë tek skuadra e Real MAdrid. Gjatë kësaj kohë ai nuk ka arritur akoma të lërë gjurmë në “Santiago Bernabeu”, dhe një largim i tij dop ishtë zgjidhja më e mirë mes palëve.

edhe drejtuesit e Realit nuknuk janë aspak të kënaqur me formën e lojtarit belg dhe për këtë ata do kërkojnë ta huazojnë tek një skuadër tjetër.
Në fakt për belgun ka pasur disa skuadra që kanë shfaqur para se ai të transferohej në Spanjë. Forma e dobët e traguar nga lojtari belg ka ulur ndjeshëm interesin e klubeve në drejtim të tij.

Megjithatë ka një mundësi për belgun, një transferim i mundshëm në Seria A do ishte ideale për të.
Sipas asaj që raportojnë mediat italiane Juventusi është skuadra që mund ta huazojë për të formuar një dyshe sulmuese së bashku me Dybala.