Pas Daniele De Rossit, edhe Francesco Totti i beson Jose Mourinhos.

Nga Marino’s GreenHouse për fazën finale të turneut ” WeSmash Cup” Padel , ai donte të analizonte Romën, Serinë A dhe Kombëtaren.

Ish-kapiteni i Romës foli për Sky për Special One:

“Nëse mendojmë se problemi i Romës është Mourinho, kjo do të thotë se ne kemi gjithçka të gabuar. Mourinho ka fituar më shumë se të gjithë trajnerët e Serisë A së bashku.Ai është një trajner i madh dhe një motivues i madh, di të menaxhojë grupin, ai di çfarë të thotë dhe çfarë të bëjë, unë gjithmonë fokusohem tek ai. Klubi dhe tifozët duhet të jenë pranë tij”.