Teksa ndodheshin në dhomën e gjumit në errësirë duke biseduar me Big Mamën dhe Meridianin, Arjola dhe Beniada puthen në buzë.

Modelja seksi në një moment tha se ndihet “si idiote” për mënyrën se si flet shqip.

Në spektaklin e mbrëmjes së kaluar, Arjola po diskutonte me banorët dhe në një moment nisi të përlotej pasi po komentohej marrëdhënia e saj me Ilirin.

Arjola mes të britmave i ka thënë që ka të drejtë të mbrojë Ilirin sepse e ka shok dhe ndjehet e afërt me të.

Në debat është përfshirë edhe Iliri i cili i ka mbajtur krahun Arjolës.

Kjo për faktin se Iliri i qëndron afër për çdo gjë. Ndërkohë, Arjola shton se ka banorë aty që nuk i thonë madje mirëmengjes pse duhet t’i respektojë ata.