Dashi: Në dashuri ka disa tensione së fundmi, përpiquni të qëndroni të qetë. Megjithatë, në punë ka mundësi të mira, por duhet të rikuperoni pak qetësi.

Demi: Momente të bukura për dashurinë falë aspektit të mirë të Hënës. Në punë, megjithatë ndryshimet vijnë, kushtojini vëmendje shpenzimeve.

Binjakët: Rreth të premtes do të ketë disa emocione të mira për ata që janë vetëm. Në punë, para se të bëni angazhime, merrni parasysh të mirat dhe të këqijat.

Gaforrja: Në dashuri, energjia po rritet falë aspektit të mirë të Hënës. Nga ana tjetër, ndryshimet janë në rrugën e punës, ndoshta do t’ju duhet të rivlerësoni bashkëpunimet.

Luani: Në dashuri sot dhe nesër shmangni debatet dhe përplasjet me të dashurin tuaj. Në punë, rekomandoj kujdes, dita është paksa e përmbajtur.

Virgjëresha: Koha e mirë për dashuri me Merkurin e favorshëm. Megjithatë në punë do ju duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme për të ardhmen.

Peshorja: Në dashuri mund t’ju duhet të rishikoni disa marrëdhënie, t’i bëni gjërat me qetësi. Në punë, nga ana tjetër, kushtojini vëmendje financave dhe mos veproni me impuls.

Akrepi: Hëna është e kundërt ndaj ju rekomandoj t’i kushtoni më shumë vëmendje dashurisë. Në punë dita është paksa e diskutueshme, favorizohen profesionet krijuese.

Shigjetari: Në dashuri, ditët e së Premtes dhe të Shtunës do të jenë pak të trazuara, vëmendje. Në punë para se të thoni gjëra për të cilat mund të pendoheni, mendoni mirë.

Bricjapi: Hëna ndodhet në një pozicion të favorshëm, do t’ju japë emocione të bukura. Nga ana tjetër, në punë Mërkuri në shenjë favorizon intuitat.

Ujori: Në dashuri rekomandohet kujdes, sot dhe nesër Hëna do të jetë kundër jush. Në punë kohët e fundit gjithçka po ecën paksa me lëvizje të ngadalta.

Peshqit: Në dashuri nëse duhet të flisni me partnerin, bëjeni sot. Në punë përpiquni të mos i merrni në shtëpi problemet që kanë lindur së fundmi.