Në ndeshjen në të cilën Real Madridi feston golin e 1000-të në Kupën Evropiane/Ligën e Kampionëve me golin e Kroos ndaj Interit, Carlo Ancelotti arrin një moment historik shumë të rëndësishëm: 100 fitore në kompeticionin më të mirë evropian për klube.

Trajneri i Reggiolo u nderua nga Merengues me një fanellë festive dhe në profilin e tij në Instagram ai komentoi:

“Është një privilegj të festosh 100 fitore në Champions League dhe një nder ta bëj këtë si trajner i Real Madridit. Faleminderit dhe jam gati të festoni edhe shumë të tjera.!”