Reperi i njohur, Noizy u arrestua mbrëmjen e djeshme në Kosovë pasi mësohet se ndaj tij ka pasur një urdhër-arresti.

Ai është lënë i lirë pasditen e sotme, pasi u arrestua në Kosovë.

Mësohet se reperi është lënë i lirë, pasi ka vendosur të paguaj gjobën. Nga mediat kosovare raportohet se Noizy duhej të paguante gjobën 2 mijë euro ose të bënte 100 ditë burg. Natyrisht që reperi ka paguar garancinë dhe tashmë është lënë i lirë.

Noizy i ka sqaruar të gjitha përmes një postimi në Instagram-i.

“Respekte për policinë e Kosovës. Por sistemi është m.. fakti që dikush vendos të nxjerrë një fletë arrest pa të lajmëruar sikur të paktën njëherë ndaç me telefonat, ndaç me post, ndaç me email të lënë të kuptosh se mbi Policinë janë disa idiota që e komandojnë atë, më e forta është se më thanë e kemi lajmëruar një shokun tonë që e njeh një shokun tënd për këtë rast, sepse ty nuk mund të gjenim asnjë kontakt. Vërtetë kaq e vështirë është? Nejse, bëhej fjalë për incidentitn që ka ndodhur në swiss diamond në Prishtinë 13 Shtator 2016 dhe sipas tyre paskam një gjobë për të paguar dhe janë kujtu mbas 6 vitesh. Por kanë harru të më kontakojnë dhe kanë vendos të nxjerrin flet arrest.
Edhe njëherë respekte për policinë e Kosovës dhe për sjelljen njerëzore. “