Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Shpenzimet ka të ngjarë të zgjerohen. Investimi në disa prona mund të jetë i drejtë. Sot do të merrni disa vendime të rëndësishme të cilat do të jenë shumë të frytshme për ju. Kalimi i kohës me familjen mund të jetë paksa i vështirë. Mundësi të reja pune i presin personat e sapodiplomuar. Ju pëlqen të jeni të drejtpërdrejtë dhe të flisni të vërtetën pa e lyer me sheqer. Mundohuni të mbani një mënyrë jetese të shëndetshme dhe të ushtroheni rregullisht. Të gjithë rreth jush do t’ju ndihmojnë në arritjen e ambicieve tuaja. Përpjekjet për të zotëruar një aftësi ose lëndë në planin profesional ose akademik nuk do të jenë të vështira, pasi ju bëni shenjën tuaj. Lexo më shumë

Fokusi i dashurisë: Beqarët mund të gjejnë një dashuri të re dhe do të shërohen nga përvojat e kaluara.

Numri me fat: 17

Ngjyra me fat: Blu e hapur

DEMI (21 Prill-20 Maj)
Gjendja financiare do jetë në rritje dhe përballja me investime të ndryshme do jetë e dobishme. Mos nxitoni në gjërat, puna juaj e palodhur do të shpërblehet dhe do të mësoni aftësi të reja në mënyrë të qëndrueshme. Ju do të jeni fizikisht në formë dhe problemet e mëparshme shëndetësore do të zgjidhen. Marrëdhëniet do të lulëzojnë, duke i bërë lidhjet tuaja të forta. Këshillohet të kujdeseni si për shëndetin mendor ashtu edhe atë fizik, përpiquni ta arrini atë përmes jogës dhe meditimit. Prindërit do të jenë të kënaqur me përparimin tuaj në planin akademik. Lexo më shumë

Fokusi i dashurisë: Koha që kaloni së bashku tani do të jetë e paharrueshme për gjithë jetën tuaj.

Numri me fat: 17

Ngjyra me fat: E kuqe e lehtë

BINJAKËT (21 maj-21 qershor)

Ju sugjerohet të merrni një qasje të ndryshme ndaj gjërave pasi mënyrat e kaluara mund të mos funksionojnë në favorin tuaj. Financiarisht, kjo mund të jetë një kohë e vështirë për ju, por të qenit i durueshëm mund të jetë një ndryshim i lojës për ju. Do të mësoni gjëra të reja. Ata që kërkojnë punë do të gjejnë mundësi pune sipas dëshirës së tyre. Investimi në aksione dhe prona do të jetë i shkëlqyeshëm. Kujdesuni më shumë për shëndetin tuaj pasi keni një shans më të lartë për t’u prekur nga sëmundjet. Ata që përgatiten për provime konkurruese ka të ngjarë ta kenë të lehtë.
Fokusi i dashurisë: Afrimi me partnerët do të përmirësojë jetën tuaj të dashurisë.

Numri me fat: 1

Ngjyra me fat: E bardhë

GAFORRJA (22 qershor-22 korrik)

Kjo është koha për t’u dhënë pas punës së palodhur e cila do të rezultojë në gjëra të mëdha në të ardhmen e afërt. Duhet të jeni tepër të kujdesshëm në lidhje me marrëdhënien, karrierën dhe familjen. Mund të investoni në aksione ose të bëni disa investime afatgjata. Përmirësoni rutinën tuaj të përditshme për të vazhduar me ndryshimet financiare në jetën tuaj. Gjërat mund të kthehen kundër jush nëse nuk i kushtoni vëmendje ndryshimeve. Vetëbesimi juaj do ju mbajë të përballoni problemet me të cilat do të përballeni. Disa paqartësi mund të vazhdojnë në planin akademik, por ju do të arrini ta ktheni në avantazhin tuaj.
Fokusi i dashurisë: Në të njëjtën kohë, duhet të jeni të kujdesshëm pasi mund të ketë pabesi në jetën familjare apo dashurie.

Numri me fat: 22

Ngjyra me fat: kafe

LUANI (23 korrik – 23 gusht)

Pasi të keni planifikuar dhe bërë përpjekjet tuaja më të mira, mund të mos merrni ende rezultatin e duhur që keni kërkuar. Marrëdhënia juaj me familjen do të përmirësohet. Klima juaj e punës do jetë e shkëlqyer. Këshillohet të tregoheni më të vëmendshëm dhe të mos nxitoni të investoni në asnjë fond apo pronë. Për studentët dita e sotme do të jetë mesatare, ndaj punoni më shumë dhe planifikoni gjithçka. Shëndeti i çdo anëtari të familjes, veçanërisht i fëmijëve do të përmirësohet dhe ata do të shërohen nga një problem i zgjatur.
Fokusi i dashurisë: Mirëkuptimi do të rritet mes jush dhe partnerit tuaj për shkak të këtyre konflikteve.
Numri me fat: 7

Ngjyra me fat: Qershi

VIRGJËRESHA (24 gusht – 23 shtator)

Ju duhet të punoni drejt qëllimit tuaj vetëm përmes metodave etike. Kufizimet financiare mund të ndihmojnë në menaxhimin e financave të sotme pasi dita e sotme do të jetë pak e vështirë dhe kredia juaj mund të zgjerohet përtej kontrollit tuaj. Mos nxitoni në vendime të rëndësishme. Do të keni mundësi të mëdha spontane dhe gjërat do të fillojnë të shkojnë në vend. Kujdesuni për njerëzit përreth jush, veçanërisht fëmijët tuaj pasi ata janë në rrezik të lartë për t’u sëmurur. Marrja e një oferte të mirë në frontin akademik është e mundshme, por do të kërkojë përpjekje. Lexo më shumë
Fokusi i dashurisë: Mund të përballeni me disa ulje dhe ngritje në marrëdhënien tuaj.

Numri me fat: 17

Ngjyra me fat: E bardhë

PESHORJA (24 shtator – 23 tetor)

Shpenzimet do të jenë gjithashtu mesatare, por fokusohuni në kursimin e më shumë. Do të bëni më shumë përpjekje për ta bërë mjedisin tuaj më të lumtur. Të sapodiplomuarit mund të gjejnë një punë të re. Ju duhet të rregulloni gjithçka rreth jush dhe të ushtroheni çdo ditë. Kërkoni këshilla nga të moshuarit përpara se të blini ose shisni ndonjë pronë. Mund të ndiheni pak të shqetësuar në publik, duhet pasur kujdes. Ka një shans të mirë për të kapur eksitimin duke u nisur drejt një destinacioni që ndodh. Një ftesë për një festë mund t’ju gjejë në elementin tuaj.
Fokusimi i dashurisë: Çiftet me lidhje afatgjata kanë shanset të lidhen shumë shpejt. Lidhja juaj do forcohet dhe beqaret gjithashtu mund te hyjne ne lidhje.

Numri me fat: 11

Ngjyra me fat: Livando

AKREPI (24 tetor – 22 nëntor)

Shpenzoni paratë tuaja me kujdes pasi mund të mbeteni pa para këtë javë. Familja juaj do të ketë nevojë për ju tani më shumë se kurrë. Këto gabime do t’ju çonin drejt suksesit, kështu që pranoni atë në një mënyrë sportive dhe vazhdoni me mësimin. Personaliteti juaj do t’ju bëjë qendrën e tërheqjes dhe do të jeni të dashur nga të gjithë. Mos i mbivlerësoni talentet dhe aftësitë tuaja, pasi këtë herë mund të dështojnë. Duhet të punoni për të larguar stresin që do të merrni nga puna. Kërkohet një punë më e vështirë për të arritur atë që keni synuar në frontin akademik.

Fokusi i dashurisë: Beqarët mund ta kenë të vështirë të gjejnë dashuri të re dhe të tjerët mund të jenë për pak kohë larg njerëzve të tyre të dashur.

Numri me fat: 22

Ngjyra me fat: Blu

SHIGJETARI (23 nëntor-21 dhjetor)

Buxhetin do arrini ta kontrolloni duke e bërë më të qëndrueshme pozicionin financiar. Është koha e duhur për të planifikuar disa udhëtime dhe pushime. Talenti juaj do të shpërblehet, sugjerohet të qëndroni larg thashethemeve dhe të fokusoheni më shumë në pozicionin tuaj. Duhet të ruani një ekuilibër me kolegët dhe të moshuarit. Mundohuni të hani ushqimin tuaj në kohë për të shmangur rënien e shëndetit. Ju duhet të jeni shprehës për atë që dëshironi. Dëshira juaj e dashur për të arritur diçka në frontin akademik mund të mos jetë një shëtitje me cakewalk.

Fokusi i dashurisë: Jeta juaj e dashurisë do të përmirësohet sot. Marrëdhënia juaj do të jetë në kulmin e saj.
Numri me fat: 4

Ngjyra me fat: Gri e errët

BRICJAPI (22 dhjetor – 21 janar)

Ju duhet të filloni ta doni veten dhe të rrisni vetëvlerësimin tuaj. Mund t’ju bëjë të ndiheni më mirë. Familjarët do jenë më të varur nga ju për problemet e tyre. Sot është për të rikthyer talentet e vjetra që janë shtyrë për shkak të ngarkesës suaj të punës dhe rutinës së përditshme. Ju nuk duhet të shpërqendroheni për shkak të çështjeve tuaja personale dhe të vazhdoni të punoni për qëllimet tuaja. Perspektivat për të fituar mirë sot duken të shkëlqyera. Ju duhet të analizoni dhe blini prona dhe asete. Mund të kërkohen përpjekje shtesë në frontin akademik.

Fokusi i dashurisë: Mund të ketë disa çështje në marrëdhënie, por natyra juaj do t’i mbajë çështjet tuaja nën kontroll.

Numri me fat: 15

Ngjyra me fat: Kafe e errët

UJORI (22 janar – 19 shkurt)

Mund të keni përfitime të mëdha nga investimet e kaluara. Ju këshillojmë të ruani qetësinë dhe të mos mbani mëri, në frontin e brendshëm. Nëse jeni në punë qeveritare ose në sektorin e korporatës, keni shanse të merrni transferime. Mund të keni probleme shëndetësore që lidhen me tretjen. Mund t’ju duhet të mendoni shumë përpara se të merrni një vendim në frontin akademik. Një udhëtim i ndërmarrë nga ju mund të jetë i lodhshëm, por do të arrijë objektivin tuaj. Ka të ngjarë të ndikoni mendimin e atyre që kanë rëndësi në favorin tuaj në lidhje me performancën tuaj.

Fokusi i dashurisë: Kjo është një kohë e mirë për romancë dhe mund të keni një jetë të mirë me partnerin tuaj.

Numri me fat: 7

Ngjyra me fat: E kuqe e kuqe

PESHQIT (20 shkurt – 20 mars)

Sot do të fitoni para nga burime të ndryshme. Këshillohet të mos diskutoni gjëra për të cilat e dini se pleqtë e familjes suaj nuk janë shumë të interesuar. Autoriteti ju vjen natyrshëm dhe do e shfrytëzoni plotësisht sot në punë. Mos merrni stres ose ushqimi i detyruar do t’ju kushtojë shëndetin tuaj. Provoni një qasje të ndryshme ndaj gjithçkaje që ndodh rreth jush. Do t’ju duhet shumë inkurajim dhe motivim për t’ju bërë të punoni. Mundohuni të jeni të kujdesshëm ose mund të futeni në telashe dhe mund t’ju duhet të punoni pothuajse dyfish për të korrigjuar atë gabim.
Fokusi i dashurisë: Filloni të merrni iniciativa në marrëdhënie.

Numri me fat: 3
Ngjyra me fat: kafe