Dashi

Kjo e mërkurë po ju shkakton shumë pasiguri dhe mendja juaj nuk po funksionon siç duhet për të gjykuar në mënyrë objektive situatat dhe njerëzit përreth jush. Nga ana tjetër, megjithatë, dita favorizon vendime.

Demi

Mundësitë e nesërme janë të shumta dhe ju duhet t’i njihni dhe vlerësoni si duhet. Shumë çështje që ishin të lëna pezull tani do të vihen në lëvizje dhe do të përjetoni momente kënaqësie me zhvillimet e ardhshme.

Binjakët

Nesër keni rregulluar shumë çështje. Do të keni forcën e nevojshme të brendshme për të korrigjuar shumë të këqija që ju shqetësojnë. Ju duhet të tregoni një frymë diversiteti në mënyrë që të lëvizni siç duhet.

Gaforrja

Stresi që keni ndjerë kohët e fundit ju ka larguar nga orari juaj dhe ju ka çuar në lëvizje të mërzitshme që nuk kanë asnjë efekt. Kjo e mërkurë është një ditë e mirë për t’u qetësuar dhe për t’i parë gjërat realisht.

Luani

Mos lejoni që situatat e së kaluarës t’ju fusin në mendime. Ju mund t’i diskutoni me njerëzit tuaj dhe t’i nxirrni anën më të mirë. Në nivelin profesional ju keni shumë potencial dhe ju duhet të shfrytëzoni sa më shumë. Do t’ju paraqiten mundësi shumë të mira për të përfituar.

Virgjëresha

Më mirë nesër të lini mënjanë ndjeshmërinë tuaj dhe të mos i kushtoni shumë vëmendje komenteve pas shpinës. Ka edhe njerëz që ju vlerësojnë dhe admirojnë. Përqendrohuni në pozitivet dhe merrni situatën në duart tuaja.

Peshorja

Kjo e mërkurë është një ditë e mirë për ju dhe nga mëngjesi do të zbuloni se gjendja juaj do të jetë e këndshme. Në përgjithësi do të keni mundësi të përfitoni nga shumë mundësi dhe të lëvizni pa probleme në çdo vështirësi që mund të shfaqet.

Akrepi

Nesër është një ditë e shkëlqyer që favorizon planet tuaja dhe ju jep mundësinë të kërkoni me ndershmëri dhe vendosmëri çdo gjë që dëshironi. Mos lejoni që asnjë mundësi t’ju kalojë pa përfituar.

Shigjetari

Të dashur Shigjetar, gjithçka mund të ndodhë nesër nëse nuk jeni të kujdesshëm. Sot priten probleme në profesion, prandaj jini të kujdesshëm

Bricjapi

Disa nga planet tuaja mund të mos shkojnë ashtu siç dëshironi, por mos u dorëzoni. Gjithmonë mund të bësh më mirë. Në tensionet që mund të shfaqen, këshillohet të mbani një qëndrim neutral.

Ujori

Gjendja dhe dëshirat tuaja emocionale bëhen përparësi kryesore në hierarkinë e detyrimeve këtë të mërkure. Interesi juaj mund të jetë më i përqendruar në bërjen e planeve ose vendosjen e bazës për disa nga qëllimet tuaja më të vjetra.

Peshqit

Gjërat do të qetësohen për ju nesër. Kaloni ditën tuaj duke biseduar për të thjeshtuar jetën tuaj të përditshme dhe kushtet që e bëjnë më të vështirë për ju.