Kryebashkiaku Erion Veliaj ka uruar 30-vjetorin e themelimit të FRESSH. Përmes një postimi në rrjete sociale, Veliaj fton të rinjtë dhe të rejat që ta kthejnë në një përvjetor për t’u mbajtur mend në vitin e Tiranës Kryeqytet Europian të Rinisë.

“Gëzuar 30-vjetorin FRESSH! Le ta kthejmë në një përvjetor për t’u mbajtur mend në vitin e Tiranës Kryeqytet Europian të Rinisë. Jeni më të mirët”, deklaron Veliaj.