Seksi me çdo partner erotik është gjithmonë i ndryshëm. Me dikë është shumë “hot” dhe interesant, ndërsa me dikë tjetër mund të jetë aq i mërzitshëm sa në fund mund të mendojmë sikur nuk ka ndodhur!

Kimia në lidhjen e dashurisë së dy personave luan një rol shumë të rëndësishëm. Yjet kanë një mendim për këtë temë dhe veçojnë disa kombinime të shenjave të horoskopit, shtrati i të cilave “sapo merr flakë” pa asnjë përpjekje thjesht sepse përshtaten!

Dëshironi të dini se me cilat shenja të zodiakut jeni duke u takuar në mënyrë erotike dhe ndoshta do të keni seksin më të mirë të jetës tuaj? Lexoni më poshtë kombinimet më të mira të shenjave të zodiakut, kimia erotike e të cilave është aq e madhe sa nuk mund të shkëputen nga njëra-tjetra!

DASHI – AKREPI

Kur Dashi intensiv, luftarak dhe këmbëngulës takohet në mënyrë erotike me shenjën më seksuale, Akrepin, atëherë rezultati është thjesht shpërthyes! I pari dëshiron të nënshtrojë dhe drejtojë Akrepin dhe sigurisht të ketë dorën e sipërme ndërsa i dyti bën gjithçka për të përmbushur dëshirat seksuale të partneres me shumë pasion dhe pa asnjë kufizim!

DEMI-SHIGJETARI

Demi dhe Shigjetari janë dy shenja krejtësisht të ndryshme që mund të mos ngjajnë dhe të përshtaten shumë, por në seks janë një nga kombinimet më të forta. Sidomos nëse femra është Demi dhe mashkulli Shigjetari, atëherë po flasim për netë shumë të nxehta kur njëri e do shumë tjetrin dhe do të bëjë gjithçka për ta kënaqur. Kimia e tyre erotike është aq intensive sa që shpesh i bën të kapërcejnë dallimet e tjera mes tyre pasi nuk i rezistojnë dot pasionit që i bashkon dhe seksit perfekt që bëjnë së bashku.

VIRGJËRESHA – UJORI

Lidhja e dashurisë mes një Virgjëreshe dhe një Ujori mund t’u sjellë atyre më të mirën në shtrat dhe të kalojnë netë të paharrueshme, plot pasion! Karakteristikat e tyre mund të jenë krejtësisht të kundërta por këtu është rasti kur thonë se të gjitha dallimet zgjidhen në shtrat. Virgjëresha racionale dhe metodike, por e padurueshme vërtet çmendet nga Ujori i pasionuar, i cili nuk ka kufizime dhe tabu në seks dhe mbetet në temperamentin e tij intensiv duke shijuar seksin me të vazhdimisht! Të dyja këto shenja janë shumë ambicioze dhe duan gjithmonë më të mirën në atë që bëjnë për të dhe së bashku arrijnë të perfeksionojnë aktin e dashurisë!

LUANI – BRICJAPI

Ky kombinim shenjash mund të kurorëzohet vetëm me sukses. Luani është shumë i dashur, bujar dhe shprehës dhe Bricjapi, edhe pse më praktik në të menduarit e tij, është i përkushtuar, besnik dhe ka durim për të marrë atë që dëshiron. Erotikisht, ata arrijnë të përputhen në mënyrë magjike pasi ky i fundit di të trajtojë egocentrizmin e Luanit dhe të nxjerrë më të mirën nga shtrati në mënyrë që të dy të kalojnë bukur! Ata janë të dy shumë ambiciozë dhe kur bëjnë diçka duan ta bëjnë mirë për të dhe seksin perfekt thjesht e arrijnë pa shumë përpjekje së bashku!

PESHORJA – BINJAKËT

Arsyeja që Peshorja përshtatet shumë me Binjakët seksualisht është shumë e thjeshtë! Binjakët nga natyra kanë një personalitet të dyfishtë dhe shumë herë nuk mund të parashikoni reagimet e tij apo çfarë do të përjetoni me të në përgjithësi. Megjithatë, Peshorja sjell gjithmonë ekuilibër dhe mund të trajtojë anët e ndryshme të Binjakëve. Ai është gjithashtu në humor për të bërë dhe mësuar gjëra të reja sepse është gjithashtu mjaft kurioz dhe aspak absolut. Pra, në mënyrë erotike kjo e bën atë më të interesuar. Për hir të së ardhmes nuk mund të premtojmë se ky kombinim do të ketë sukses, por për një natë të nxehtë do ta rekomandonim patjetër këtë ndeshje!

AKREPI – PESHQIT

Ata të dy i përkasin të njëjtit element, ujit dhe kjo në vetvete jep mjaft kryesi në lidhjen e tyre të dashurisë! Ata janë të dy shumë emocionalë dhe kënaqen duke bërë seks pa fund pa u mërzitur. Kur Peshku romantik takohet me shenjën më seksuale, që nuk është askush tjetër veçse Akrepi me imagjinatën dhe butësinë e tij, ai arrin të kënaqë Akrepin kërkues që ka shumë pasion dhe ofron momente të nxehta dashurie. Këto dy shenja të zodiakut kanë aftësinë që pa përpjekje të depërtojnë në psikosintezën e njëra-tjetrës dhe të kuptojnë saktësisht se çfarë duan të kenë kënaqësinë e fundit seksuale.