Dashi
Sot duhet te shmangi punet dhe diskutimet e fshehta. Nje ceshtje ekonomike nuk po perparon.

Demi
Ju rendon edhe ju nje ceshtje ekonomike sot, megjithese ju hapen shume rruge te reja.

Binjaket
Ca levizje te papritura ne jeten personale do ju stresojne. Kujdes ne takimet dhe ceshtjet e punes. Ka prapaskena.

Gaforrja
Nje plan i juaji keto dite do pengohet dhe bllokohet. Mbeshtetuni tek miqte dhe njerezit qe besoni.

Luani
Sot nuk eshte dita per biseda serioze. Do keni bllokim planesh po u moret me diskutime te tensionuara.

Virgjeresha
Shume gjera do ndryshojne ne kete periudhe. Sot mbroni bashkepunimet dhe pune qe keni te rendesishme.

Peshorja
Merruni me ceshtjet familjare dhe ekonomike sot. Gjithashtu mos lini pas dore nje lidhje shume personale qe po ngaterrohet.

Akrepi
Dite e vecante e mire per te vepruar dhe levizur sipas qejfit tuaj. Kujdes vetem ne shendetin dhe punen.

Shigjetari
Nje ceshtje pune dhe shendeti do dal shume mire dhe do ju mrekulloj. Keni vetem nje trysni ne ceshtjet erotike.

Bricjapi
Lidhja e veshtire Aferdite dhe Mars nuk ju le te qete ne dashuri. Kujdes ne marredheniet ne pune ne pergjithesi.

Ujori
Kujdes tek risqet qe mund te ndermerrni ne ekonomi tani qe Merkuri eshte i kundert. Ne dashuri shkelqeni.

Peshqit
Sot varet nga ju suksesi ne shume aspekte. Kujdes ne fushebetejat me armikun e padukshem.