Dashi – 3 yje

Hëna e plotë në Binjak u jep informacion, fushëpamje, lajme të mira, por janë nervozë sepse Marsi i tyre takohet me Hënën e plotë dhe është i kundërt kështu që ca ngjarje nuk shkojnë ashtu siç duhet. Edhe mund të përmbushin një punë apo detyrim që kanë kohë që nuk e realizojnë dot. Pra më në fund realizojnë një qëllim të vetin.

Demi -2 yje

Binjakët kanë të bëjnë me çështjet ekonomike. Ekonomia është shumë beter këtë javë për të gjitha shenjat e tjera si dhe për ato të qëndrueshme. Do kenë një shpenzim të çuditshëm ekonomik rreth datës 8 ose një lajm që i streson, kthen mbrapsht ose do duan ta rregullojnë me patjetër. Duhet të shohin edhe çështjet shëndetësore.

Binjakët – 4 yje

Hëna e plotë është në shenjën e tyre, tani marrin çfarë meritojnë, famën e tyre sepse një Hënë e plotë i përmbush si devotshmëri, si qëllime, por është edhe Marsi që i jep një impuls që Binjakët marrin më shumë trimëri, bëjnë gjëra që s’i kanë bërë ndonjëherë, dalin më të guximshëm, plus edhe Marsi i kundërt dhe nuk e kuptojmë ku e kanë qëllimin, por për veten e tyre do të jenë në rregull.

Gaforrja – 1 yll

Është një javë shumë e vështirë për Gaforren lidhur me shëndetin, punën, prapaskenat dhe me një ngjarje që zbulohet që ata i vë në një pozicion të vështirë. Nuk do thosha fjalën apokalips se të gjithë tremben kur e themi, por do të thotë thjesht një zbulim. Ndodh diçka që atyre nuk iu pëlqen, e paparashikueshme lidhur me punën ose shëndetin.

Luani – 2 yje

Hëna e plotë është shumë e mirë në Binjak por është Marsi aty që i sjell gjërat pak nervoze dhe Luanët nuk ndihen shumë në formë, plus do futen shumë planetë në Bricjap dhe i stresojnë.

Virgjëresha – 3 yje

Kujdes në dashuri dhe ekonomi, ka prapaskena dhe paqartësi. Në fund të javës rregullohen në dashuri.

Peshorja – 4 yje

Janë një nga shenjat më me fat. Do dalin, do udhëtojnë, do komunikojnë. Dashuria do jetë mirë për ta dhe Hëna e plotë iu sjell një lajm të mirë.

Akrepi – 3 yje

Do kenë probleme me ekonominë, por do realizojnë një qëllim të rëndësishëm.

Shigjetari – 3 yje

10-ditëshi i tretë problem në dashuri, por me tre yje do arrijnë të krijojnë një marrëdhënie të fortë, një bashkëpunim në lidhje me punën, një rikthim nga e kaluara që iu jep sukses.

Bricjapi – 2 yje

Derisa të hyjnë Afërdita dhe Mërkuri në shenjën e tyre, duhet të presin sepse ka një vështirësi komunikimi për ta. Deri në fund të javës do kenë kujdes.

Ujori – 4 yje

Një nga shenjat më me fat në dashuri. Iu rikthehen të vjetër, të rinj, çdo gjë që e kanë humbur do ta rifitojnë dhe të rejat akoma do vijnë në jetën e tyre.

Peshqit – 2 yje

Peshqit e 10-ditëshit të tretë do zhgënjehen shumë në dashuri dhe ekonomi. Kujdes.