Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Do të ndiheni të rrethuar nga dashuria e vërtetë, çfarë thonë yjet për ju sot
LEXO EDHE:
Do të ndiheni të rrethuar nga dashuria e vërtetë, çfarë thonë yjet për ju sot
Ditë pozitive falë Hënës së favorshme. Ndiheni më të fortë në ndjenja dhe mund të takoni njerëz të rinj ose të shkoni në udhëtime premtuese. Në punë, përpara se të filloni një punë të re, kërkoni më shumë informacion.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Afërdita është në anën tuaj kështu që beqarët do të mund të kenë sërish takime të rëndësishme dhe dashuri. Kaloni një ditë të mbarë në punë. Takimet e reja do t’ju hapin rrugën drejt suksesit.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Një ditë jo shumë e favorshme për dashurinë ku mund të keni debate me partnerin. Mundohuni të ruani qetësinë. Ndoshta ju duhet të përpiqeni të kompensoni distancat ose kohën e humbur. Në punë do e filloni mirë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Do të ndiheni shumë nervozë edhe për sa i përket sferës sentimentale, por përpiquni të shtyni sqarimet sepse për momentin yjet nuk ju ndihmojnë. Në punë nuk është koha për të bërë gabime. Mbajeni atë që keni.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Jeni të shqetësuar për shkak të Diellit në kundërshtim, por ju rekomandojmë të mos derdhni nervozizëm në çift apo familje. Ju rrezikoni të debatoni pa nevojë. Në punë mund të rifilloni një projekt që ka kohë që është lënë në sirtar.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Do jetë një ditë e tensionuar dhe nervoze në dashuri ku mund të ketë debate në çift. Mund të lindin ndonjë fatkeqësi në punë, por ju duhet të vazhdoni me idetë tuaja dhe t’i mbroni ato kundër gjithçkaje dhe të gjithëve.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Një ditë e qetë, e cila mund të sjellë edhe disa probleme në dashuri. Ju rrezikoni të debatoni me partnerin për marrëzi, vërtet nuk ia vlen. Në punë duhet të përpiqeni të përfitoni sa më shumë. Përkushtoni veten dhe bëni një përpjekje shtesë.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Do të jetë një ditë e ndrydhur për shenjën tuaj, veçanërisht përsa i përket emocioneve dhe ndjenjave. Ajo që ju nevojitet është një qetësi shtesë. Përndryshe, rrezikoni të bëni gabime. Në punë është më mirë të veproni menjëherë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Ndikimi pozitiv i Hënës mund t’ju sjellë edhe disa lajme të mira për ndjenjat. Ndoshta më në fund do të takoni shpirtin tuaj binjak. Mund të ketë disa oferta shumë interesante në punë. Vlerësoni ato me qetësi, duke peshuar të mirat dhe të këqijat.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Do jetë një ditë interesante falë Hënës e cila do të hyjë në shenjë dhe do të favorizojë dashurinë. Lajm i mirë si për beqarët ashtu edhe për ata që kanë një lidhje të gjatë. Kujdes në punë, mund të ketë komplikime.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Do të jeni pak nervoz por përpiquni të mos i thoni gjërat pa radhe. Kjo vlen si në dashuri ashtu edhe në punë. Në profesion gjithashtu duhet të përpiqeni të mos merrni vendime të nxituara.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Do të ndiheni pak të lodhur dhe të stresuar, por përpiquni të rezistoni, sepse së shpejti do të rikuperoheni. Në punë favorizohen ata që punojnë në tregti. Ju mund të merrni dhe mbyllni marrëveshje të shkëlqyera me njohuritë tuaja.