Zbulohet për herë të parë burri sekret i Olta Gixharit, me të cilin ka një fëmijë dhe që i ka dhënë një mbështje aktores. Ai është Dor Lushi nga Shijaku, por që punon në Spanjë, ku njihet si biznesmen.

Audioregjistrimi “pushton” rrjetet”/ Zhaklin Lekatari: Burri i Oltës më ka shantazhuar
Ditën e djeshme opinionistja e BBV, Zhaklinë Lekatari akuzoi Dorin se kishte tentuar që ta blinte, por që mē pas e mohoi vetë këtë pretendim.


Nisur edhe nga një letër plot emocion që i ka dërguar aktores, Dor Lushi duket një burrë i dashuruar pas Olta Gixharit, gjë që nuk përputhet me përshkrimin e ashpër që i bëri kritikja e emisionit Zhaklinë Lekatari.