Aktorja e famshme e serialeve turke Cansu Dere, e njohur në vendin tonë edhe në rolin e saj si Ejshan të seriali “Ezel” dyshohej se kishte humbur jetën gjatë tërmetit tragjik në Turqi.

Lajmi i cili qarkulloi me shpejtësi në rrjet, jo vetëm që shqetësoi fansat e aktores por edhe të afëtmit e saj të cilët nuk po mundeshin të lidheshin me të.

Por fatmirësisht, gazetarja Birsen Atluntas ka treguar së fundmi se aktorja është mirë dhe gëzon shëndet të plotë.

Aktorja e njohur Cansu të marrë pjesë në mbledhjen e fondeve për të ndihmuar familjet e viktimave dhe personat e lënduar nga tërmeti tragjik i 6 shkurtit.