Barcelona ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për përballjen e ‘El classico’ që zhvillohet ditën e nesërme në Camp Nou në orën 21:00.

Ndeshja luhet në kuadër të javës së 26-të të La Ligas. Deri më tani, Barcelona do të ketë dy mungesa të rëndësishme gjatë ndeshjes, Ousmane Dembele dhe Pedri të cilët janë lënduar në stërvitjke.

Në dyshim për ndeshjen është edhe Karim Benzema i cili ka shprehur shqetësime.

Ndërkohë më poshtë lista e plotë e skuadrës katalunase për ndeshjen me Real Madrid:

Ter Stegen, Araujo, Busquets, Gavi, Leëandoëski, Ansu Fati, Ferran, Pena, Christensen, Alonso, Alba, Kessie, Roberto, De Jong, Raphinha, Kounde, Garcia, Balde, Pablo Torre, Tenas, Alarcon.