Një 73-vjeçar në Tropojë është vënë në pranga pasi iu gjet një kallashnikov pa leje në banesë.

Bëhet fjalë për Demush Hajdarajn, 73-vjeç i cili mbante në banesë armë zjarri pa leje dhe një sasi municioni luftarak.

Materialet i hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tropojë, për veprime të mëtejshme.